STRAJK KOBIET w Łodzi. Te ZDJĘCIA z protestów PRZEJDĄ DO HISTORII! Niezwykłe kadry! [GALERIA]

2020-10-30 14:11

Strajk kobiet trwa w Polsce od 22 października 2020 r., kiedy to Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy dopuszczające aborcję eugeniczną za niezgodne z konstytucją. Pierwsze demonstracje pojawiły się na ulicach jeszcze tego samego dnia, a później tłumy walczące o prawa kobiet wychodziły na ulice polskich miast każdego kolejnego. Widząc około 30-tysięczny tłum na ulicach Łodzi trudno nie zgodzić się w tym przypadku z hasłem: "Rewolucja jest Kobietą". Te dni przejdą do historii - są pewni uczestnicy protestów. A te zdjęcia będą ich wspomnieniem. Zobaczcie tę galerię!

W minioną środę, 28 października, w Łodzi odbyła się jedna z najliczniejszych manifestacji w Polsce i największa w naszym mieście. Szacuje się, że w strajku kobiet tego dnia udział wzięło około 30 tysięcy mieszkańców. Demonstracja, ciągnąca się około kilometra, przez kilka godzin przemierzała centrum Łodzi, blokując ulice. "Przepraszamy za utrudnienia, ale mamy rząd do obalenia!" - można było usłyszeć z głośników. Tego dnia nagłośnienie było bez zarzutu, w geście solidarności, na manifestację, wypożyczyła je jedna z łódzkich firm.

Uczestnicy śpiewali i tańczyli do "Bella Ciao", "I Wanna Dance With Somebody" Whitney Houston czy "Babę zesłał Bóg" Renaty Przemyk. Z głośnika leciały też utwory Kazika, Marii Peszek czy Mroza ("Nie mamy nic do stracenia").

Gdyby nie powód strajku kobiet, można by pomyśleć, że uczestnicy bawili się dobrze. Jednak pomimo tańców, które towarzyszyły przemarszowi i wzniosłej atmosfery, była też frustracja: "Wyciągnęli nas z domów w najgorszym możliwym czasie. Ostrzegają, że się pozarażamy, ale to przecież rząd zmusił nas do wyjścia na ulice i walki o nasze prawa" - komentowali uczestnicy. "Cieszymy się, że tu jesteśmy, że przyszły tłumy, ale to jest śmiech przez łzy".

Strajk kobiet na ulicach Łodzi

Strajk kobiet 28.20.2020 r. - największy protest w Łodzi

Przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Marcin Gołaszewski, który relacjonował na żywo protest w dniu 28 października komentował: "Takiego tłumu jeszcze na ulicach Łodzi chyba nie widziałem".

Widząc około 30-tysięczny tłum na ulicach Łodzi trudno trudno nie zgodzić się w tym przypadku z hasłem: "Rewolucja jest Kobietą". Tych haseł towarzyszących strajkowi kobiet jest znacznie więcej. W tłumie protestujących, na każdej manifestacji, gęsto jest od transparentów.

ZOBACZ: Czy katolik może uczestniczyć w Strajku Kobiet? Ksiądz rozwiewa wątpliwości [WIDEO]

Oto hasła niektórych z nich: "Moje ciało, mój wybór", "Rewolucja jest kobietą", "Ile jeszcze litrów czerwieni, aż coś się zmieni?", "Historia zapamięta", "Oprócz macic mamy mózgi", "Piekło kobiet". Bardziej dosadne głosiły: "Moja pusia, nie Jarusia", "Delikatnie mówiąc: wypierd***ć", "Bóg z nami, ch*j z Wami", "PiS to nie ludzie, PiS to ideologia".

CZYTAJ: Kaczyński wzywa do obrony Kościoła. Kibice ŁKS-u do protestujących: "Apelujemy o rozsądek, solidaryzujemy się z Wami"

Te dni przejdą do historii - są pewni uczestnicy protestów. A te fotografie będą ich wspomnieniem. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia, które powstały podczas protestów w Łodzi!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany