Kaczyński wzywa do obrony Kościoła. Kibice ŁKS-u do protestujących: "Apelujemy o rozsądek, solidaryzujemy się z Wami"

2020-10-28 9:46
Strajk kobiet w Warszawie
Autor: Piotr Grzybowski/Super Express Strajk kobiet w Warszawie

Podczas wtorkowych (27.10.2020) protestów, pod niektórymi kościołami w Polsce pojawili się obrońcy. W tym samym czasie Jarosław Kaczyński zabrał głos w sprawie demonstracji i nawoływał do obrony Kościoła. Głos zabrali również kibice, w tym fani ŁKS-u, którzy wydali w sprawie protestów oświadczenie.

Kiedy w całej Polsce trwały protesty, Jarosław Kaczyński komentował: - Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji jest zgodny z konstytucją i w świetle konstytucji innego wyroku być nie mogło - mówił. Wezwał również członków Prawa i Sprawiedliwości do obrony Kościoła: "Musimy ich bronić za każdą cenę. Wzywam wszystkich członków Prawa i Sprawiedliwości i wszystkich, którzy nas wspierają do tego, by wzięli udział w obronie Kościoła, w obronie tego, co dzisiaj jest atakowane i jest atakowane nieprzypadkowo - twierdził.

ZOBACZ: STRAJK KOBIET w Łodzi 27.10.2020. SETKI protestujących ZABLOKOWAŁY ULICE! To WIDEO robi PIORUNUJĄCE WRAŻENIE!

Strajk kobiet: Kibice ŁKS-u zabierają głos w sprawie protestów

Tego samego popołudnia kibice ŁKS-u opublikowali na swojej oficjalnej stronie internetowej oświadczenie, w którym podkreślają, że nie popierają żadnej partii politycznej, ale nie godzą się na niszczenie zabytków, pomników czy kościołów.

Kaczyński o strajku kobiet

- Naszym obowiązkiem jest stanie w obronie wartości, które od przeszło tysiąca lat tworzą tożsamość naszego Narodu. Nie zgadzamy się, by w naszym mieście i w całym kraju panował klimat anarchistyczny, a wrogowie ojczyzny hańbili symbole narodowe - czytamy.

Kibice ŁKS-u, w swoim oświadczeniu, apelują o rozsądek, deklarując sprzeciw wobec zaostrzeniu prawa aborcyjnego: "Apelujemy do większości dobrych ludzi, biorących udział w antyrządowych protestach o rozsądek. Sprzeciwiamy się zaostrzeniu prawa aborcyjnego i solidaryzujemy się z Wami. Jednak zwróćcie uwagę na to, kto idzie obok was i nie dajcie wypłynąć na fali waszych protestów lewakom, którzy niszczą nasze piękne miasto. Temu się sprzeciwiamy!" - grzmią.

Na fanpage'u Polish Hooligans pojawiło się zdjęcie z kmentarzem:

Przypomnijmy, na dziś i następne dni zaplanowane są kolejne protesty. Dziś (28.10), oprócz spacerów w obronie praw kobiet i manifestacji, kobiety zapowiedziały masowe zwolnienia na żądanie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE