Koronawirus w Polsce: Będzie szpital polowy w Płocku? Mamy komentarz

i

Autor: vitalworks/cc0/Pixabay.com Czy w związku z epidemią koronawirusa w Płocku będzie szpital polowy?, zdj. ilustracyjne

Koronawirus w Polsce: Szpital polowy w Łodzi ma być gotowy w połowie listopada! Ile będzie łóżek? Kto tam trafi?

2020-10-27 22:11

Wojewoda Łódzki poinformował dziś (27.10.2020), gdzie powstanie w Łodzi szpital tymczasowy. To hala EXPO okazała się najlepszą lokalizacją. Przystosowanie przestrzeni do działalności szpitala polowego, nie wliczając sprzętu, to koszt 7 milionów złotych. Ile będzie łóżek w szpitalu polowym? Kto tam trafi? Szczegóły w materiale.

Szpital tymczasowy w Łodzi powstanie w hali EXPO przy al. Politechniki. Jak powiedział wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński, zdaniem lekarzy zakaźników i epidemiologów, to miejsce jest najlepsze. - Jest ono najlepiej wyposażone, jeśli chodzi o różnego rodzaju media, jak i o przestrzeń - zapewnia. Jak zaznacza, choć docelowo szpital tymczasowy w hali EXPO ma być przeznaczony dla osób lżej chorych, to jednak jest gotowy na każdy rozwój sytuacji.

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce: Dziś (27.10) PADŁ kolejny REKORD ZAKAŻEŃ! PRZERAŻAJĄCY wzorst zachorowań w woj. łódzkim [DANE]

- Będą tutaj przyjmowani pacjenci w tzw. lekkich stanach, niewymagających opieki respiratorowej. Jednakże, analizując sytuację epidemiczną, musimy brać pod uwagę także czarny scenariusz. Dlatego wszystkie łóżka zostaną wydzielone i będą miały możliwość podłączenia respiratora. Jeśli w razie w szpitalach covidowych zabrakłoby respiratorów to zostaną one tutaj przywiezione z Agencji Rezerw Materiałowych – dodał wojewoda łódzki.

CZYTAJ TEŻ: Koronawirus: W punktach pobrań wymazów na terenie woj. łódzkiego pojawili się żołnierze!

Szpital tymczasowy w Łodzi w hali EXPO

W łódzkim szpitalu polowym będzie od 250 do 275 łóżek. Hala Expo może być podzielona na trzy duże części i będzie oddawana segmentami. Koszt adaptacji przestrzeni, nie wliczając kosztów sprzętu, to 7 mln zł.

CZYTAJ: Badanie na koronawirusa: do testu na COVID-19 TRZEBA SIĘ PRZYGOTOWAĆ! [INFORMACJE]

Szpital tymczasowy w Łodzi ma być gotowy w połowie listopada. Za koordynację z punktu widzenia medycznego będzie odpowiadał szpital im. Biegańskiego w Łodzi.

Obecnie analizowane są zasoby kadrowe z całego województwa. Wojewoda apeluje również o zgłaszanie się wolontariuszy.

Ogromna kolejka do testów na koronawirusa

Więcej na temat koronawirusa w Łodzi i regionie:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany