Koronawirus: W punktach pobrań wymazów na terenie woj. łódzkiego  pojawili się żołnierze!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. maciekde

Koronawirus: W punktach pobrań wymazów na terenie woj. łódzkiego pojawili się żołnierze!

2020-10-26 10:09

Punkty pobrań wymazów w województwie łódzkim od dziś (26.10.2020 r.) wspomagane będą przez żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i żołnierzy wojsk operacyjnych. Zdaniem dowódcy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej (9 ŁBOT) płk Pawła Wiktorowicza, są doskonale przygotowani do codziennej wielogodzinnej pracy, dlatego ich obecność "z pewnością wpłynie na pracę punktów wymazowych".

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i żołnierze wojsk operacyjnych od poniedziałku pomagają w pracy 15 punktów pobrań wymazów w kierunku koronawirusa w Łódzkiem – poinformowała PAP rzeczniczka łódzkiego NFZ Anna Leder.

Podkreśliła, że żołnierze trafią do najbardziej obciążonych pracą punktów w Łodzi, Zgierzu, Koluszkach, Poddębicach, Zduńskiej Woli, Łasku, Opocznie, Łowiczu, Rawie Mazowieckiej, Pabianicach, Tuszynie, Piotrkowie Trybunalskim, Bełchatowie i w Skierniewicach.

Żołnierze będą wspomagać personel medyczny w pobieraniu wymazów, zajmą się także czynnościami porządkowo-administracyjnymi w punktach pobrań, co dotąd angażowało personel medyczny potrzebny do opieki nad chorymi.

Żołnierze, którzy będą pomagali, już pracowali w punktach pobrań prowadzonych w maju i czerwcu przez 9 ŁBOT. Zdaniem płk Pawła Wiktorowicza, są doskonale przygotowani do codziennej wielogodzinnej pracy, dlatego ich obecność "z pewnością wpłynie na pracę punktów wymazowych".

Wielogodzinne kolejki do wymazów

W Łódzkiem jest już 35 punktów pobrań, czyli ponad dwa razy więcej niż we wrześniu. Najwięcej punktów jest w Łodzi – 12. W miniony piątek z wymazów w punktach skorzystało 2647 mieszkańców regionu. - Praca punktów jest codziennie sprawdzana, godziny otwarcia i lokalizacje są dopasowywane do rosnących potrzeb pacjentów z regionu – mówi rzeczniczka łódzkiego NFZ.

ZOBACZ TEŻ: Łódź: Badanie na koronawirusa na NFZ. Darmowe testy na COVID-19 w mobilnych punktach wymazowych [LISTA MIEJSC]

Źródło: PAP

Nasi Partnerzy polecają