Luzowanie obostrzeń w Łodzi. Co otworzą najpierw?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. TobiasRehbein

Kiedy luzowanie obostrzeń w Łodzi? Informacje po konferencji [21.04.2021]

2021-04-21 15:42

Luzowanie obostrzeń było tematem dzisiejszej (21.04) konferencji prasowej ministerstwa zdrowia. To już pewne - wprowadzona zostanie regionalizacja obostrzeń, co jak wyjaśnił Minister Adam Niedzielski, oznacza, że w niektórych regionach Polski restrykcje będą znoszone, a w innych pozostaną utrzymane. Łódź jest jednym z miast, w których wskaźnik zakażeń wciąż jest wysoki i na luzowanie obostrzeń trzeba będzie poczekać. Szczegóły znajdziecie w naszym materiale.

W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem w Polsce jest nieco niższa. Dziś (21.04) raport ministerstwa zdrowia mówi o 13 926 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia. Niestety, wciąż niepokojąco wysoka jest liczba zgonów - w ostatniej dobie odnotowano aż 740 przypadków śmiertelnych. Przypomnijmy, od 20 marca 2021 r. w całym kraju obowiązuje lockdown. Zamknięte są szkoły, kina, siłownie, galerie handlowe, kluby, instytucje kultury i sztuki, hotele, a restauracje mogą wydawać jedzenie tylko na wynos. Od 19 kwietnia otwarte zostały przedszkola i żłobki, wszyscy zadają sobie pytanie, kiedy otworzą się kolejne miejsca i branże. Jak się okazuje, wszystko będzie zależało od regionu.

Regionalizacja obostrzeń - od czego zależy zniesienie restrykcji?

O planach rządu w kwestii luzowania obostrzeń w zależności od regionu pisaliśmy dwa dni temu, a dziś (21 kwietnia) podczas konferencji prasowej szczegóły zdradził minister zdrowia Adam Niedzielski.

O tym, czy w danym regionie będzie możliwe poluzowanie obostrzeń decydować będzie przede wszystkim częstotliwość wzrostu zakażeń, mierzona ilością nowych zachorowań.

ZOBACZ TEŻ: Szczepienie na koronawirusa poza kolejką możliwe od 21 kwietnia! Jest rozporządzenie. Kto może się załapać?

Luzowanie obostrzeń w Łodzi

- Analizując sytuację, staramy się patrzeć na regiony, w których jest zróżnicowana sytuacja. Widzimy wyraźny spadek zakażeń we wszystkich regionach, jednak w niektórych nadal sytuacja jest trudna. Przede wszystkim należy do nich woj. śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i mazowieckie - oświadczył po godzinie 15:00 Niedzielski.

Oznacza to, że póki co, w Łodzi obostrzenia zostają utrzymane w dotychczasowej formie.

W pozostałych 11 województwach, w których sytuację oceniono na znacznie lepszą, od 26 kwietnia powrócić ma nauka w systemie hybrydowym. Otwarte zostaną również salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Konferencja ministra zdrowia. Co z obostrzeniami?
Sonda
Czy obostrzenia w Polsce powinny zostać zniesione?