Szczepienia na koronawirusa poza kolejką od 21 kwietnia!

i

Autor: GRAFIKA SE Radosław Ślusarczyk Szczepienia na koronawirusa poza kolejką od 21 kwietnia!

Szczepienie przeciw koronawirusowi poza kolejką możliwe od 21 kwietnia! Jest rozporządzenie. Kto może się załapać?

2021-04-21 10:08

W Polsce wykonano dotąd ponad 9 milionów szczepień przeciw COVID-19. Już niebawem zapisy na szczepienie obejmą wszystkich. Niektórzy jednak będą mogli dostać szczepienie poza kolejką. Będzie to możliwe dzięki rozporządzeniu, które dziś (21 kwietnia 2021) weszło w życie. Chodzi o przypadki, kiedy w danym punkcie szczepień miałoby dojść do zmarnowania szczepionki. Kto i jak może zaszczepić się na koronawirusa poza kolejnością?

Rozporządzenie Rady Ministrów mówiące o możliwości szczepienia poza kolejnością w przypadku, kiedy istnieje ryzyko niewykorzystania szczepionki w danym punkcie, zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw we wtorek (20 kwietnia 2021) wieczorem, a dziś weszło w życie. Kto i jak może zaszczepić się poza kolejnością? Według rozporządzenia, z takiej okazji skorzystać może każda chętna osoba, która ukończyła 18 rok życia. Dzięki temu zapisowi można będzie uniknąć marnowaniu się dawek szczepionki. Jak podaje PAP, od 27 grudnia ub.r., gdy zaszczepiono pierwszą osobę zutylizowano w sumie 9811 dawek szczepionek.

Premier Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie

Warto pamiętać, że osoby, które z jakichś powodów nie mogą przyjść na szczepienie w wyznaczonym wcześniej terminie lub rezygnują z wizyty powinny poinformować o tym poradnię w możliwie najkrótszym terminie. Aby zostać przywróconym na listę oczekujących, trzeba złożyć wniosek o przywrócenie niezwłocznie, nie później niż w terminie 7 dni od dnia ustania przyczyny niezgłoszenia się na ustalony termin udzielenia świadczenia oraz podać powód niezgłoszenia się.

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus. Obostrzenia mogą być luzowane w zależności od regionu! Co ze zniesieniem maseczek?

Koronawirus. Szczepienia również w niedziele

Jak podaje PAP, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk zapowiedział, że jeśli szczepionek będzie pod dostatkiem i będą dostępne dla wszystkich w dowolnej liczbie, to punkty szczepień będą pracować również w niedziele. Zaznaczył, że hurtownie farmaceutyczne, z którymi współpracuje rządowa Agencja Rezerw Strategicznych nie mają problemu z tym, żeby rozwozić szczepionki przez 7 dni w tygodniu.

Szczepienia na koronawirusa w Polsce przyspieszają

W Polsce wykonano dotąd ponad 9 mln szczepień przeciw COVID-19. Jak podaje PAP, od poniedziałku 26 kwietnia nastąpi przyspieszenie i każdego dnia będzie rozpoczynała się rejestracja dwóch roczników. Z kolei od 7 maja rejestracja będzie obejmować po trzy roczniki.

Rząd zapowiada, że do 9 maja każdy, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie i będzie mógł zarejestrować się na szczepienie.

ZOBACZ TEŻ: Awaria w pabianickim szpitalu: KOŃCZYŁ SIĘ TLEN dla chorych na COVID-19. Policja eskortowała cysternę aż ze Śląska! [WIDEO]

Sonda
Koronawirus. Czy organizacja wesel powinna być już możliwa w maju 2021 roku?