Ciężko chory na COVID-19 pacjent wyszedł ze szpitala w hali EXPO. Policja dowiedziała się od mediów. Wszczęto śledztwo

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. RyanMcGuire

Ciężko chory na COVID-19 pacjent wyszedł ze szpitala w hali EXPO. Policja dowiedziała się od mediów. Wszczęto śledztwo

2021-05-10 14:16

Ciężko chory na COVID-19 pacjent, który poddawany był tlenoterapii, wyszedł ze szpitala tymczasowego w hali EXPO. Mężczyznę odnaleziono na pobliskim przystanku. Szpital nie chce komentować sprawy. O zajściu policja miała dowiedzieć się od mediów. Dalej, sprawa została przekazana do prokuratury, która wszczęła w tej sprawie śledztwo.

Do zdarzenia miało dojść w niedzielę 11 kwietnia 2021 r. Pacjent nagle zniknął ze szpitala w hali EXPO. Jak opisuje TVN24, jego stan był ciężki - 76-latek poddawany był tlenoterapii. Jak czytamy, pracownikom szpitala udało się namierzyć mężczyznę, ponieważ ten, wychodząc zabrał ze sobą telefon komórkowy. Kiedy zadzwonili do niego, powiedział, gdzie jest. Okazało się, że mężczyzna siedzi na pobliskim przystanku komunikacji miejskiej. Został przyprowadzony z powrotem do szpitala.

Dlaczego diabetycy powinni się zaszczepić na COVID19?

Jak się okazuje, policja dowiedziała się o zdarzeniu z medialnych publikacji. - Nie mieliśmy wcześniej żadnego zgłoszenia w tej sprawie - mówi w rozmowie z TVN24 mł. inspektor Joanna Kącka, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Po zebraniu materiałów przez policję, sprawa została przekazana do prokuratury, która następnie wszczęła śledztwo pod kątem możliwości popełnienia przestępstwa z artykułu 161 paragraf 3 Kodeksu karnego, czyli narażenia wielu osób na zarażenie chorobą zakaźną.

ZOBACZ TEŻ: Łódź. Zostawił w aucie kilkaset tysięcy złotych. Kiedy wrócił, pieniędzy już nie było. Miał więcej szczęścia niż rozumu!

Nasi Partnerzy polecają