Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie fryzjerów w Łodzi?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Engin_Akyurt

Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie fryzjerów w Łodzi? Informacje po konferencji [21.04.2021]

2021-04-21 16:00

Otwarcie fryzjerów - na tę chwilę łodzianie czekają z utęsknieniem. Ci, którzy nie zdążyli ostrzyc się przed ogłoszeniem lockdownu, marzą o fryzjerze jak nigdy dotąd. Dziś (21 kwietnia) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o możliwości luzowania obostrzeń. Wkrótce nastąpi ich regionalizacja, co oznacza, że w jednym regionie będą łagodniejsze, a w innym bardziej surowe. Poziom restrykcji będzie zależeć przede wszystkim od częstotliwości wzrostu zakażeń. Jak sprawa wygląda w Łodzi i kiedy będzie możliwe otwarcie fryzjerów? Szczegóły w naszym materiale.

PILNE: Kiedy luzowanie obostrzeń w Łodzi? Znamy terminy! Informacje po konferencji [28.04.2021]

Otwarcie fryzjerów w Łodzi to chwila, na którą mieszkańcy czekają z utęsknieniem, zwłaszcza ci, którzy nie zdążyli z wizytą przed lockdownem. Kiedy salony otworzą swoje podwoje? Okazuje się, że nie będzie jednej daty dla całego kraju. Podczas środowej (21 kwietnia) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o regionalizacji obostrzeń, która ma wejść w życie 26 kwietnia 2021 r. To, w jakim tempie będą luzowane obostrzenia zależeć będzie przede wszystkim od częstotliwości wzrostu zakażeń.

ZOBACZ: Szczepienie na koronawirusa poza kolejką możliwe od 21 kwietnia! Jest rozporządzenie. Kto może się załapać?

Przypomnijmy, dzisiejszy (21.04) raport ministerstwa zdrowia mówi o 13 926 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. To o połowę mniej niż jeszcze na początku kwietnia. Jednak niestety wciąż niepokojąco wysoka jest liczba zgonów - w ostatniej dobie odnotowano aż 740 przypadków śmiertelnych. W samym województwie łódzkim, według danych z ostatniej doby, pojawiło się 1051 nowych zachorowań i aż 61 zgonów.

Luzowanie obostrzeń tak, ale nie w Łodzi!

Minister Niedzielski wskazał województwo łódzkie, jako jedno z pięciu (obok śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego), w których wskaźnik zakażeń jest wciąż wysoki, dlatego w najbliższym czasie nie mamy co liczyć na poluzowanie obostrzeń - póki co, mają zostać utrzymane dotychczasowe restrykcje, według których również fryzjerzy pozostają zamknięci.

ZOBACZ TEŻ: Awaria w pabianickim szpitalu: KOŃCZYŁ SIĘ TLEN dla chorych na COVID-19. Policja eskortowała cysternę aż ze Śląska! [WIDEO]

Na otwarcie, zarówno fryzjerów, jak i salonów kosmetycznych, już od 26 kwietnia, mogą liczyć natomiast mieszkańcy pozostałych 11 województw. Tam powrócić ma także nauka w systemie hybrydowym.

Konferencja ministra Dworczyka. Nowy harmonogram szczepień
Sonda
Koronawirus. Czy organizacja wesel powinna być już możliwa w maju 2021 roku?