Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie fryzjerów w Łodzi? Informacje po konferencji [21.04.2021]

2021-04-21 16:00
Luzowanie obostrzeń: Kiedy otwarcie fryzjerów w Łodzi?
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Engin_Akyurt

Otwarcie fryzjerów - na tę chwilę łodzianie czekają z utęsknieniem. Ci, którzy nie zdążyli ostrzyc się przed ogłoszeniem lockdownu, marzą o fryzjerze jak nigdy dotąd. Dziś (21 kwietnia) minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o możliwości luzowania obostrzeń. Wkrótce nastąpi ich regionalizacja, co oznacza, że w jednym regionie będą łagodniejsze, a w innym bardziej surowe. Poziom restrykcji będzie zależeć przede wszystkim od częstotliwości wzrostu zakażeń. Jak sprawa wygląda w Łodzi i kiedy będzie możliwe otwarcie fryzjerów? Szczegóły w naszym materiale.

PILNE: Kiedy luzowanie obostrzeń w Łodzi? Znamy terminy! Informacje po konferencji [28.04.2021]

Otwarcie fryzjerów w Łodzi to chwila, na którą mieszkańcy czekają z utęsknieniem, zwłaszcza ci, którzy nie zdążyli z wizytą przed lockdownem. Kiedy salony otworzą swoje podwoje? Okazuje się, że nie będzie jednej daty dla całego kraju. Podczas środowej (21 kwietnia) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o regionalizacji obostrzeń, która ma wejść w życie 26 kwietnia 2021 r. To, w jakim tempie będą luzowane obostrzenia zależeć będzie przede wszystkim od częstotliwości wzrostu zakażeń.

ZOBACZ: Szczepienie na koronawirusa poza kolejką możliwe od 21 kwietnia! Jest rozporządzenie. Kto może się załapać?

Przypomnijmy, dzisiejszy (21.04) raport ministerstwa zdrowia mówi o 13 926 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. To o połowę mniej niż jeszcze na początku kwietnia. Jednak niestety wciąż niepokojąco wysoka jest liczba zgonów - w ostatniej dobie odnotowano aż 740 przypadków śmiertelnych. W samym województwie łódzkim, według danych z ostatniej doby, pojawiło się 1051 nowych zachorowań i aż 61 zgonów.

Luzowanie obostrzeń tak, ale nie w Łodzi!

Minister Niedzielski wskazał województwo łódzkie, jako jedno z pięciu (obok śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego), w których wskaźnik zakażeń jest wciąż wysoki, dlatego w najbliższym czasie nie mamy co liczyć na poluzowanie obostrzeń - póki co, mają zostać utrzymane dotychczasowe restrykcje, według których również fryzjerzy pozostają zamknięci.

ZOBACZ TEŻ: Awaria w pabianickim szpitalu: KOŃCZYŁ SIĘ TLEN dla chorych na COVID-19. Policja eskortowała cysternę aż ze Śląska! [WIDEO]

Na otwarcie, zarówno fryzjerów, jak i salonów kosmetycznych, już od 26 kwietnia, mogą liczyć natomiast mieszkańcy pozostałych 11 województw. Tam powrócić ma także nauka w systemie hybrydowym.

Konferencja ministra Dworczyka. Nowy harmonogram szczepień
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE