Kiedy luzowanie obostrzeń w Łodzi? Znamy terminy! Informacje po konferencji [28.04.2021]

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. TobiasRehbein

Kiedy luzowanie obostrzeń w Łodzi? Znamy terminy! Informacje po konferencji [28.04.2021]

2021-04-28 11:57

Regionalizacja zostanie zniesiona i luzowanie obostrzeń obejmie całą Polskę - poinformował na dzisiejszej (28.04) konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Przedstawiony został harmonogram odmrażania gospodarki na najbliższy czas. Oznacza to, że w Łodzi również przestaną obowiązywać surowe restrykcje i powoli otwierane będą kolejne branże. Od czego i od kiedy zacznie się luzowanie obostrzeń? Kiedy zostaną otwarte restauracje, siłownie, kina w Łodzi? Szczegóły znajdziecie w naszym materiale.

Na tę chwilę wszyscy czekali. Dziś (28 kwietnia) podczas konferencji prasowej ministerstwo zdrowia poinformowało, że już lada moment nastąpi luzowanie obostrzeń. Nie będzie już ich regionalizacji, zatem również w Łodzi i regionie, w tym samym czasie odmrażane będę kolejne branże i możliwości aktywności. Jak zastrzega minister zdrowia Adam Niedzielski, wszystko musi się odbywać z zachowaniem reżimu sanitarnego, bo to od zachowania Polaków, które przekłada się na rozprzestrzenianie koronawirusa, zależeć będą dalsze kroki rządu.

ZOBACZ: Szczepienie na koronawirusa poza kolejką możliwe od 21 kwietnia! Jest rozporządzenie. Kto może się załapać?

Jako jedne z pierwszych, już od 1 maja 2021 r., mają być możliwe niektóre aktywności sportowe na świeżym powietrzu i na zamkniętych obiektach. Na basen będą mogły chodzić zorganizowane grupy dzieci i młodzieży.

Politycy zachęcają do szczepień i apelują do Brauna i Korwin-Mikkego

Kiedy otwarcie galerii handlowych w Łodzi?

W dalszej kolejności, od 4 maja, złagodzone zostaną restrykcje związane z kulturą, handlem, kultem religijnym i edukacją - z zastrzeżeniem, że utrzymywać się będzie niski poziom zachorowań. Oznacza to, że po majówce łodzianie będą mogli pójść m.in. do galerii handlowej. Wszystkie te miejsca działać będą w reżimie sanitarnym.

W tym samym czasie, do szkół mają wrócić dzieci z klas 1-3. 8 maja dzieci z klas 4-8 i uczniowie szkół średnich wrócą do szkół w trybie hybrydowym. Możliwe, że 29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do szkół w trybie stacjonarnym.

Kiedy otwarcie restauracji w Łodzi? Kiedy można będzie zjeść w restauracji?

Od 8 maja znów mają działać hotele, a tydzień później, 15 maja, działalność wznowią restauracje i kawiarnie, choć na razie tylko w ogródkach. Zjeść w lokalu można będzie natomiast od 29 maja - obowiązywać będzie limit do 50 proc. osób, z zachowaniem dystansu.

Organizacja wesel po majówce 2021

Od 15 maja można będzie organizować imprezy okolicznościowe - wesela, komunie, z limitem do 25 osób. A od 29 maja można będzie organizować je wewnątrz, z limitem do 50 osób.

Łódź. Kiedy otwarcie siłowni?

Pod koniec maja otwarte mają zostać wszystkie kryte obiekty sportowe - z obłożeniem 50-procentowym. Obowiązywać będzie limit 1 osoba na metr kwadratowy.

Kiedy otwarte będą kina i teatry w Łodzi?

Dobra wiadomość również dla tych, którzy stęsknili się za seansami i spektaklami. 29 maja otwarte zostaną kina i teatry - w obu przypadkach przy maksymalnym obłożeniu 50 proc. placówki.

ZOBACZ TEŻ: Awaria w pabianickim szpitalu: KOŃCZYŁ SIĘ TLEN dla chorych na COVID-19. Policja eskortowała cysternę aż ze Śląska! [WIDEO]

Nasi Partnerzy polecają