Łódź: Mężczyzna POWALONY NA ZIEMIĘ przez policjanta podczas protestu na Piotrkowskiej. Tłum skanduje: Zostaw go! [WIDEO]

i

Autor: Kinga Baryga

Łódź: Mężczyzna POWALONY NA ZIEMIĘ przez policjanta podczas protestu na Piotrkowskiej. Tłum skanduje: "Zostaw go!" [WIDEO]

2020-10-26 8:49

O tej agresywnej interwencji huczy internet. Policjant podbiega do mężczyzny z megafonem i powala go na ziemię, a następnie skuwa w kajdanki. Wokół gromadzi się tłum i skanduje: "Zostaw go!" To wszystko wydarzyło się na ul. Piotrkowskiej w Łodzi podczas protestu w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Dokładne przyczyny agresywnego zachowania funkcjonariusza będzie wyjaśniać specjalny wydział kontroli.

Agresywne zachowanie policjanta podczas protestu na ul. Piotrkowskiej w Łodzi rejestrowali na swoich telefonach komórkowych ludzie wokół. Na wideo widać, jak policjant wdaje się w pyskówkę z demonstrantami. Nagle podbiega do mężczyzny z megafonem i powala go na ziemię. Wokół gromadzi się tłum i skanduje: "Zostaw go!" Policja odseparowuje zgromadzonych, a skuty mężczyzna zostaje wprowadzony do policyjnego wozu.

ZOBACZ TEŻ: Łódź: W Arturówku ZRYWAŁ LUDZIOM MASECZKI. Za zasłanianie twarzy bił kijem. Straż miejska W SZOKU

ZOBACZ: Strajk kobiet przybiera na sile! W poniedziałek BLOKADA ŁODZI, będą UTRUDNIENIA! [SZCZEGÓŁY]

Nie wiadomo, co dokładnie wywołało tak ostrą reakcję funkcjonariusza - to zbada wydział kontroli przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- Będziemy wyjaśniać sytuację, zarówno zachowanie policjanta, jak i osoby, która brała udział w proteście. Ta osoba dostała zarzuty za znieważenie policjanta. Film pokazujący to zdarzenie jest fragmentaryczny, a my musimy odnieść się do całego zajścia - mówi w rozmowie z Radiem Łódź komisarz Marcin Fiedukowicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Szarpanina na Czarnym Proteście w Łodzi

Podczas demonstracji policja wylegitymowała blisko 50 osób i udzieliła kilka pouczeń. Interwencje dotyczyły m.in. nie trzymania odpowiedniego dystansu.

Nasi Partnerzy polecają