Łódź: Mężczyzna POWALONY NA ZIEMIĘ przez policjanta podczas protestu na Piotrkowskiej. Tłum skanduje: "Zostaw go!" [WIDEO]

2020-10-26 8:49
Łódź: Mężczyzna POWALONY NA ZIEMIĘ przez policjanta podczas protestu na Piotrkowskiej. Tłum skanduje: Zostaw go! [WIDEO]
Autor: Kinga Baryga

O tej agresywnej interwencji huczy internet. Policjant podbiega do mężczyzny z megafonem i powala go na ziemię, a następnie skuwa w kajdanki. Wokół gromadzi się tłum i skanduje: "Zostaw go!" To wszystko wydarzyło się na ul. Piotrkowskiej w Łodzi podczas protestu w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. Dokładne przyczyny agresywnego zachowania funkcjonariusza będzie wyjaśniać specjalny wydział kontroli.

Agresywne zachowanie policjanta podczas protestu na ul. Piotrkowskiej w Łodzi rejestrowali na swoich telefonach komórkowych ludzie wokół. Na wideo widać, jak policjant wdaje się w pyskówkę z demonstrantami. Nagle podbiega do mężczyzny z megafonem i powala go na ziemię. Wokół gromadzi się tłum i skanduje: "Zostaw go!" Policja odseparowuje zgromadzonych, a skuty mężczyzna zostaje wprowadzony do policyjnego wozu.

ZOBACZ TEŻ: Łódź: W Arturówku ZRYWAŁ LUDZIOM MASECZKI. Za zasłanianie twarzy bił kijem. Straż miejska W SZOKU

ZOBACZ: Strajk kobiet przybiera na sile! W poniedziałek BLOKADA ŁODZI, będą UTRUDNIENIA! [SZCZEGÓŁY]

Nie wiadomo, co dokładnie wywołało tak ostrą reakcję funkcjonariusza - to zbada wydział kontroli przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

- Będziemy wyjaśniać sytuację, zarówno zachowanie policjanta, jak i osoby, która brała udział w proteście. Ta osoba dostała zarzuty za znieważenie policjanta. Film pokazujący to zdarzenie jest fragmentaryczny, a my musimy odnieść się do całego zajścia - mówi w rozmowie z Radiem Łódź komisarz Marcin Fiedukowicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Szarpanina na Czarnym Proteście w Łodzi

Podczas demonstracji policja wylegitymowała blisko 50 osób i udzieliła kilka pouczeń. Interwencje dotyczyły m.in. nie trzymania odpowiedniego dystansu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE