STRAJK KOBIET w Łodzi 27.10.2020. SETKI protestujących ZABLOKOWAŁY ULICE! To WIDEO robi PIORUNUJĄCE WRAŻENIE!

2020-10-27 20:40
STRAJK KOBIET w Łodzi 27.10.2020. SETKI protestujących ZABLOKOWAŁY ULICE! [WIDEO]
Autor: Kamerka Toya Go

We wtorek (27.10.2020) na strajku kobiet w Łodzi zjawiły się setki ludzi. Był to jeden z najliczniejszych protestów w Polsce tego dnia. Łodzianie przeszli ulicami przez centrum miasta. Tłum wykrzykiwał: "Solidarność naszą bronią!", "Trzeba było nas nie wkur***ć", "To jest wojna!". Wideo z lotu ptaka robi piorunujące wrażenie. Zobaczcie relacje z wtorkowego (27.10) protestu w Łodzi!

Dzisiejszy (27.10) strajk kobiet w Łodzi rozpoczął się po godz. 16:00. Protestujący ruszyli spod pomnika łódzkiego Jednorożca al. Piłsudskiego w stronę Retkini. Tłum poruszał się po ulicy, manifestację zabezpieczała policja. Setki łodzian przez kilka godzin spacerowało m.in. al. Włókniarzy, al. Politechniki, Piotrkowską i al. Piłsudskiego. Protestujący mieli w rękach transparenty i tabliczki, a wśród nich hasła takie jak: "Piekło kobiet", "Solidarność naszą bronią!", "Trzeba było nas nie wkur***ć", "To jest wojna!"

CZYTAJ TEŻ: Kaczyński wzywa do obrony Kościoła. Kibice ŁKS-u do protestujących: "Apelujemy o rozsądek, solidaryzujemy się z Wami"

To wideo z wtorkowego strajku kobiet w Łodzi robi wrażenie:

Relacje na żywo z protestu w Łodzi prosto z tłumu:

Strajk kobiet nie milknie

Nic nie zapowiada, by protesty przeciwko zakazowi aborcji miały ucichnąć. Od czwartku (22 października), kiedy to Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy dopuszczające aborcję eugeniczną za niezgodne z konstytucją, protesty mają miejsce w całej Polsce każdego dnia. Na jutro (środa, 28.10.) planowane są kolejne manifestacje. Kobiety skrzykują się również, by tego dnia wziąć urlop na żądanie i nie iść do pracy.

Policjantka bije brawo protestującym we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE