STRAJK KOBIET w Łodzi 27.10.2020. SETKI protestujących ZABLOKOWAŁY ULICE! [WIDEO]

i

Autor: Kamerka Toya Go

STRAJK KOBIET w Łodzi 27.10.2020. SETKI protestujących ZABLOKOWAŁY ULICE! To WIDEO robi PIORUNUJĄCE WRAŻENIE!

2020-10-27 20:40

We wtorek (27.10.2020) na strajku kobiet w Łodzi zjawiły się setki ludzi. Był to jeden z najliczniejszych protestów w Polsce tego dnia. Łodzianie przeszli ulicami przez centrum miasta. Tłum wykrzykiwał: "Solidarność naszą bronią!", "Trzeba było nas nie wkur***ć", "To jest wojna!". Wideo z lotu ptaka robi piorunujące wrażenie. Zobaczcie relacje z wtorkowego (27.10) protestu w Łodzi!

Dzisiejszy (27.10) strajk kobiet w Łodzi rozpoczął się po godz. 16:00. Protestujący ruszyli spod pomnika łódzkiego Jednorożca al. Piłsudskiego w stronę Retkini. Tłum poruszał się po ulicy, manifestację zabezpieczała policja. Setki łodzian przez kilka godzin spacerowało m.in. al. Włókniarzy, al. Politechniki, Piotrkowską i al. Piłsudskiego. Protestujący mieli w rękach transparenty i tabliczki, a wśród nich hasła takie jak: "Piekło kobiet", "Solidarność naszą bronią!", "Trzeba było nas nie wkur***ć", "To jest wojna!"

CZYTAJ TEŻ: Kaczyński wzywa do obrony Kościoła. Kibice ŁKS-u do protestujących: "Apelujemy o rozsądek, solidaryzujemy się z Wami"

To wideo z wtorkowego strajku kobiet w Łodzi robi wrażenie:

Relacje na żywo z protestu w Łodzi prosto z tłumu:

Strajk kobiet nie milknie

Nic nie zapowiada, by protesty przeciwko zakazowi aborcji miały ucichnąć. Od czwartku (22 października), kiedy to Trybunał Konstytucyjny uznał przepisy dopuszczające aborcję eugeniczną za niezgodne z konstytucją, protesty mają miejsce w całej Polsce każdego dnia. Na jutro (środa, 28.10.) planowane są kolejne manifestacje. Kobiety skrzykują się również, by tego dnia wziąć urlop na żądanie i nie iść do pracy.

Policjantka bije brawo protestującym we Wrocławiu
Nasi Partnerzy polecają