Makabryczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Nie żyje kierowca volkswagena

i

Autor: schauhi/cco/pixabay W wypadku zginął 55-letni kierowca volkswagena polo / zdjęcie ilustracyjne.

Zderzył się z pociągiem

Makabryczny wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Nie żyje kierowca volkswagena

2022-12-04 14:36

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Ozorkowie osobowy volkswagen zderzył się z pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Wypadek miał tragiczne konsekwencje. Zginął w nim 55-letni kierowca osobówki. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna wjeżdżając na przejazd nie zachował należytej ostrożności.

Tragedia w Ozorkowie. Osobówka zderzyła się z pociągiem. Nie żyje 55-latek

W niedzielę, 4 grudnia przed godz. 12.00 na ulicy Marii Konopnickiej w Ozorkowie (powiat zgierski) doszło do śmiertelnego wypadku drogowego. Zginął w nim 55-letni kierowca volkswagena polo, który na niestrzeżonym przejeździe kolejowym zderzył się z pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Mł. bryg. Jędrzej Pawlak, rzecznik komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi przekazał PAP, że ofiarę wypadku strażacy wydobyli przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Mężczyzna nie miał szans na przeżycie i poniósł śmierć na miejscu. Natomiast żaden z pasażerów pociągu nie wymagał pomocy medycznej. Mundurowi wstępnie ustalili, że przyczyną tragicznego zdarzenia było niezachowanie należytej ostrożności przez wjeżdżającego na przejazd kierowcę volkswagena.

Utrudnienia po zderzeniu samochodu z pociągiem

Jak poinformował przewoźnik, w związku z wypadkiem na odcinku Ozorków Nowe Miasto - Ozorków, zatrzymany jest ruch pociągów ŁKA na tej trasie. Organizowana jest zastępcza komunikacja autobusowa. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia. Na miejscu pracują wszystkie służby. Przejazd kolejowy posiada sygnalizację świetlną oraz krzyż św. Andrzeja. Dokładne okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.

Sonda
Dlaczego, twoim zdaniem, na niestrzeżonych przejazdach kolejowych tak często dochodzi do wypadków?
Poruszająca historia pieska Jasia, który nie ma oczu