Strażacy z Łódzkiego podejrzani o wywołanie wielu pożarów! Rolnicy wściekli

i

Autor: ART SERVICE Czterech mężczyzn z powiatu łowickiego, w tym strażacy ochotnicy, usłyszało zarzuty dotyczące powodowania pożarów przez podpalanie balotów słomy, zdj. ilustracyjne

Są zarzuty

Strażacy z Łódzkiego podejrzani o wywołanie wielu pożarów! Rolnicy wściekli

2023-04-13 16:12

Czterech mężczyzn z powiatu łowickiego, w tym strażacy ochotnicy, usłyszało zarzuty dotyczące powodowania pożarów przez podpalanie balotów słomy. Poza organami ścigania komunikat w tej sprawie wydał zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadach, przyznając, że w gronie podejrzanych są druhowie z ich jednostki. Wszyscy zostali zawieszeni w obowiązkach.

Strażacy spod Łowicza podejrzani o wywołanie wielu pożarów. Usłyszeli zarzuty

Mieli gasić pożary, ale zdaniem prokuratury w Łowiczu sami jej wywoływali - jak informuje Lowiczanin.info, w tym gronie są strażacy ochotnicy z powiatu łowickiego. Zarzuty spowodowania uszkodzenia mienia poprzez podpalanie balotów słomy usłyszało w sumie czterech mężczyzn w wieku 23-32 lata. Część z nich to druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawadach, której zarząd wydał w tej sprawie komunikat: "Zarząd OSP ZAWADY oświadcza, że w związku z zaistniałymi podpaleniami druhowie podejrzani z naszej jednostki zostali zawieszeni w obowiązkach i działaniach do wyjaśnienia sprawy".

Rolnicy chcą odszkodowań

Jak informuje Lowiczanin.info, poszkodowani rolnicy zapowiadają, że gdy poznają szczegóły procederu, za który mają odpowiadać strażacy, będę dochodzili odszkodowań na drodze prawnej. Kolejny dodaje, że sprawa jest rozwojowa, a postawienie zarzutów w związku z wywoływaniem pożarem nie skończy się na czterech, a być może nawet na kilkunastu osobach, w tym mieszkańcach Parmy czy Wygody w tym samym powiecie.

- Wszystko teraz mam okamerowane, bo baloty zacząłem chować w stodole, a obok stoją maszyny, ciągniki i kombajn, to mnie kosztowało kolejne 14 tys. zł, ale jestem teraz spokojniejszy, choć ciągle się boję - mówi serwisowi Lowiczanin.info jeden z rolników.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?
GNIEW rolników. Polityków trzeba złapać ZA TWARZ i wyrzucić! Nasze zboże pójdzie dla ŚWIŃ ! | Komentery
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany