Radio Eska wspiera Workcamp

i

Autor: Patrycja Szynter / Radio ESKA Radio Eska wspiera Workcamp

Studenci Politechniki Łódzkiej wyremontują Dom Dziecka nr 10 w Łodzi

2016-06-19 18:26

Zamiast realizować wakacyjne staże czy praktyki, wyremontują dzieciakom dom. Studenci budownictwa Politechniki Łódzkiej odrestaurują Dom Dziecka nr 10 w Łodzi. Budynek jest w opłakanym stanie. 

Tynkowanie, malowanie i kładzenie gładzi - studenci budownictwa Politechniki Łódzkiej pracy się nie boją. W sierpniu chcą kompletnie wyremontować Dom Dziecka nr 10 w Łodzi. - Budynek jest w opłakanym stanie - mówi koordynator akcji Workcamp Łódź Mateusz Dankowski - musimy zacząć od generalnego remontu łazienki. Profil podłogi jest źle zrobiony przez co woda wylewa się na korytarz w trakcie kąpieli. Chcemy też skuć wszystkie płytki, odmalować wszystkie ściany w pokojach, dlatego że nie było izolacji, więc tynki i farby się łuszczyły i schodziły. Pracy będzie naprawdę dużo.


Dzięki tej akcji zyskają też sami studenci. - To też jest akcja, która pozwala nam kształcić pewne kompetencje zawodowe związane z naszym przyszłym życiem budowlanym -  dodaje koordynatorka projektu Katarzyna Źródło - Po za tym jak najbardziej można się do nas przyłączyć. Już teraz dzięki akcji na facebooku zgłaszają się do nas różne osoby. Piszą, że chciałyby przez tydzień swojego urlopu popracować razem z nami.


Do akcji może przyłączyć się każdy, więcej szczegółów jest na stronie polakpotrafi.pl pod hasłem Workcamp.

Posłuchajcie całej rozmowy z organizatorami akcji remontu Domu Dziecka:


 

Nasi Partnerzy polecają