Młodzież będzie przebywać w Łodzi i regionie w tygodniu poprzedzającym spotkanie w Krakowie

i

Autor: pixabay.com /CC0, Pankgraf Młodzież będzie przebywać w Łodzi i regionie w tygodniu poprzedzającym spotkanie w Krakowie

Światowe Dni Młodzieży 2016: Podczas festiwalu "Paradise in the City" Łódź przyjmie kilka tysięcy pielgrzymów

2016-07-18 9:35

Na tydzień przed Światowymi Dniami Młodzieży w Łodzi odbędzie się Festiwal "Paradise in the City", na który zjechać ma około 8 tysięcy pielgrzymów. Czy Łódź jest na to gotowa?

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Do Łodzi przyjedzie ok. 7 tysięcy uczestników z 45. krajów  świata, w regionie będzie ich około 11 tysięcy. To ogromne wyzwanie dla służb, ale - jak zapewnia komisarz Adam Kolasa z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi - jesteśmy gotowi. - Tak naprawdę policjanci z całego garnizonu przygotowują się do tej imprezy już od dłuższego czasu. Analizujemy wszystkie sytuacje, które mogą zaistnieć na naszym terenie, ćwiczymy różne warianty. Przygotowujemy się także do przyjęcia bardzo dużej liczby uczestników Światowych Dni Młodzieży - mówi Adam Kolasa.

Zobacz też: Znamy gwiazdy Top Łódź Festiwal 2016! Kto zagra na stadionie miejskim? [KONCERTY, CENY BILETÓW]

Festiwal "Paradise in the City" w Łodzi w ramach Światowych Dni Młodzieży 2016

Młodzież będzie przebywać w Łodzi i regionie w tygodniu poprzedzającym spotkanie w Krakowie, czyli od 18 lipca. W dniach 19-25 lipca 2016, w ramach Światowych Dni Młodzieży, jako część programu Dni w Diecezjach, w Łodzi będzie miał miejsce Festiwal "Paradise in the City". Młodzi pielgrzymi w wieku 16-30 lat zamieszkają u rodzin z kilkunastu łódzkich parafii, które są bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie tego wydarzenia.

Głównym miejscem spotkań Festiwalu "Paradise in the City" będzie Miasteczko Miłosierdzia, zlokalizowane w halach Expo, MOSiR, Expo-Bis oraz w Archikatedrze Łódzkiej i na terenie przyległym do tych obiektów. W programie przewidzianych jest też wiele propozycji spędzania czasu w pozostałych częściach miasta. Program Festiwalu opiera się na formule „do wyboru”, pozwalającej uczestnikom wybierać każdego dnia spośród wielu propozycji.

Pielgrzymi Światowych Dni Młodzieży w Łodzi

W razie kłopotów zdrowotnych goście będą korzystać, tak jak wszyscy mieszkańcy, z systemu państwowego ratownictwa medycznego. - Musimy zadbać o bezpieczeństwo na drogach - o to, żeby nie tworzyły się zatory drogowe, o umożliwienie jak najszybszego dotarcia pielgrzymów do Małopolski. Jeżeli chodzi o miejsca noclegów, to oczywiście one też będą objęte przez nas szczególnym nadzorem tak, aby te osoby, które u nas przebywają, mogły czuć się bezpiecznie - mówi dyrektor Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi Krzysztof Janecki.

Młodzi pielgrzymi będą poruszać sie po Łodzi tramwajami i autobusami, a po regionie Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Nie będą kasować biletów - wystarczy plakietka uczestnika.