Szadek. Włamali się DO SZKOŁY i okradli ze sprzętu. Mogą pójść za kratki nawet na 10 lat

2020-06-30 15:22 BE
Szadek. Włamali się DO SZKOŁY i okradli ze sprzętu. Mogą pójść za kratki nawet na 10 lat
Autor: pixabay.com, CC0

Zduńskowolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy 28 czerwca 2020 roku włamali się do szkoły w gminie Szadek. Obaj usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia.

Jak opisuje policja, rankiem 28 czerwca 2020 roku do dyżurnego zduńskowolskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do szkoły w gminie Szadek. - Do zdarzenia doszło tego samego dnia przed świtem. Sprawcy dostali się do budynku szkoły wybijając szybę w jednym z okiem. Z pomieszczenia gospodarczego przestępcy zabrali zmagazynowany tam sprzęt elektroniczny o wartości kilkuset złotych - opisuje policja.

ZOBACZ TEŻ: ŁÓDZKIE. Tragedia nad zalewem. Utonął 17-latek spod Opoczna

Analiza zgromadzonego materiału pozwoliła policjantom wytypować potencjalnych sprawców tego przestępstwa. Podejrzenia śledczych padły na 21-letniego mieszkańca gminy Szadek i 22-letniego mężczyznę zamieszkałego na terenie powiatu pabianickiego. Jeden z mężczyzn był w przeszłości notowany. Obaj zostali zatrzymani. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem, za co grozi kara nawet do 10 lat za kratkami.

Wypadek w Bydlinie koło Ustki

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.