Będą dwa dodatkowe dni wolne od pracy?

i

Autor: Pixabay.com Będą dwa dodatkowe dni wolne od pracy?

Szykują się dwa dodatkowe dni wolne od pracy? Jest konkretny projekt

2018-12-11 17:41

Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego chcą, aby w kalendarzu pojawiły się dwa dodatkowe dni wolne od pracy. Chodzi o Wigilię i Wielki Piątek, które miałyby być wolne już od 2019 roku. Teraz wszystko zależy od decyzji posłów, którzy najpierw skonsultują projekt.

Czy już w 2019 roku będziemy się cieszyć dodatkowymi dniami wolnymi? Posłowie PSL, którzy chcą wprowadzenia takich zmian mają na to konkretne argumenty.

- "Wigilia Bożego Narodzenia jest ustawowo dniem wolnym od pracy w Bułgarii, Cyprze, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Słowacji, oraz na Węgrzech" - tłumaczą pomysłodawcy.

- "Z kolei drugi dzień Triduum Paschalnego jest dniem ustawowo wolnym od pracy w 15 państwach członkowskich Unii Europejskiej, tego dnia nie pracują: Austriacy, Brytyjczycy, Bułgarzy, Cypryjczycy, Duńczycy, Estończycy, Finowie, Hiszpanie, Holendrzy, Łotysze, Maltańczycy, Niemcy, Portugalczycy, Słowacy, Szwedzi" - czytamy w projekcie.

CZYTAJ TEŻ: Pogoda na święta 2018: Czy w Wigilię w Łódzkiem będzie biało?

Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego uważają, że praca w Wigilię i Wielki Piątek i tak odbywa się "na pół gwizdka". Politycy innych opcji również wyrażają aprobatę.

Projekt trafił już do konsultacji. Możecie go znaleźć TUTAJ. Teraz wielu Polaków będzie śledzić ten temat z nadzieją, że przybędą im dwa dodatkowe dni wolne. Nie brakuje oczywiście krytyków, którzy uważają, że i tak mamy już za dużo wolnego. Całkiem niedawno gorącą dyskusję wywołał temat 12 listopada, który w tym roku był przeznaczony na "odpoczynek po świętowaniu 100-lecia niepodległości".

Zobacz TO WIDEO: