Tak w tym roku będzie wyglądać Bieg Ulicą Piotrkowską! Kiedy ruszają zapisy?

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. PublicDomainPictures /zdjęcie ilustracyjne

Tak w tym roku będzie wyglądać Bieg Ulicą Piotrkowską! Kiedy ruszają zapisy?

2022-01-23 7:08

Przez dwa ostatnie lata, z powodu epidemii koronawirusa, Bieg Ulicą Piotrkowską odbywał się w zmienionej formule. Co planują organizatorzy w tym roku? Informacje o zapisach znajdziecie w materiale.

Wprowadzane z powodu epidemii koronawirusa ograniczenia sprawiły m.in., że w 2021 rywalizacja została przeniesiona na wrzesień i wzięło w niej udział ok. 3 000 osób. – W tym roku liczymy na start ok. 5 000 zawodników. To limit biegu głównego, w którym zgodnie z aktualnymi przepisami będzie 250 miejsc dla osób niezaszczepionych i 4 750 dla zaszczepionych. Jeżeli chodzi o Mini Bieg, to mamy nadzieję, że zgromadzi on ok. 1 500 najmłodszych biegaczy z całego kraju - zapowiada organizator imprezy Robert Blesiński.

ZOBACZ TEŻ: Ferie 2022 w Łodzi. Sprawdź, jakie atrakcje dla dzieci przygotował MOSiR

Natalia Maliszewska liczy na medal w Pekinie!

Bieg Ulicą Piotrkowską 2022 - nowy start i meta

Rozpoczęcie rewitalizacji Starego Rynku sprawiło, że organizatorzy musieli znaleźć nową lokalizację startu i mety. – Szukamy ciekawego miejsca i jesteśmy przekonani, że zawodnicy będą z niego zadowoleni – przekonuje dyrektor sportowy imprezy i jej współorganizator, Jacek Chmiel. – Niespodzianką będzie też nowa trasa, której jednak jeszcze nie publikujemy. Możemy jednak zapewnić, że pozostanie na niej jeden stały element – ulica Piotrkowska, która w mniejszym lub większym fragmencie zawsze jest nierozerwalną częścią naszego biegu.

Zapisy na Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run 2022 rozpoczną się w poniedziałek, 24 stycznia. Szczegóły na stronie: biegpiotrkowska.pl.

Sonda
Lubisz biegać?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany