Noc Muzeów

i

Autor: Nella Krysztofowicz Noc Muzeów

Tłumy na Nocy Muzeów w Łodzi! Mieszkańcy zwiedzali blisko 40 różnych instytucji kultury i placówek [WIDEO]

2019-05-19 18:29

W tym roku po raz pierwszy można było zobaczyć operę, a także zwiedzić kamienicę w której nagrywano Zimną Wojnę.

Kolejki nie odstraszyły mieszkańców Łodzi. Tłumy zaglądały m.in do Miejskiej Galerii Sztuki. Tam oprócz stałych elementów wystawy zaprezentowano 23 wielkoformatowe ilustracje, wokół której powstały są tzw. łodzianizmy, czyli słowa funkcjonujące stricte w języku łódzkim, charakterystyczne dla naszego regionu.

- Jest godz. 23.00, a w naszej Galerii tłum ludzi, mieszkańcy oglądają nasze wnętrza, jest tu co zobaczyć, mamy wiele oryginalnych elementów wyposażenia z epoki, na wszystkich kondygnacjach trwa oprowadzanie po willi, oprócz tego wystawa bardzo łódzka, o łódzkich słowach, powiedzeniach, regionalne łodzianizmy, to wielkie plansze przygotowane przez wybitnych polskich grafików, ilustratorów. Wystawa bardzo wesoła - mówi Dariusz Leśnikowski, dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi.
Kolejki nie przestraszyły mieszkańców

- Jesteśmy w tej kolejce od 40 minut. Na Nocy Muzeów jestem po raz pierwszy, zwykle wybierałem Juwenalia, tym razem zabrałem ze sobą dziewczynę i postanowiliśmy zwiedzić wystawę w Miejskiej Galerii Sztuki, nie żałuję. Po raz pierwszy można tez zobaczyć kamienicę w której kręcono Zimną Wojnę. Jeśli uda nam się w miarę szybko zobaczyć wystawę w galerii, przejdziemy spacerkiem w stronę kamienicy, która od niedawna kojarzy się ze światem filmu.

Podczas Nocy Muzeów mieszkańcy zwiedzali obiekty wspólnie z przewodnikiem.

Zobaczcie WIDEO

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE