Tramwajowa Linia Turystyczna, czyli wycieczki z Łodzi do Lutomierska zabytkowym tramwajem [TRASA, BILETY, ROZKŁAD]

2016-08-24 9:45

Od początku wakacji łodzianie mogą korzystać z zabytkowego tramwaju z początku lat 60 XX wieku. Kursuje on z ul. Telefonicznej w Łodzi na pl. Jana Pawła II w Lutomiersku.

Tramwajowa Linia Turystyczna wyruszyła na trasę już po raz 14. To wspólny projekt ZDiT, Klubu Miłośników Starych Tramwajów oraz MPK. Do 18 września w każdą niedzielę i święto można pojechać w sentymentalną podróż zabytkowym tramwajem. Kursujący na trasie linii 43 z Łodzi do Lutomierska skład zabytkowych wagonów pochodzi z lat 60. Charakterystyczne, odsuwane drzwi, drewniane krzesełka, dźwięk dzwonka dającego sygnał do odjazdu – to wszystko przypomina, jak kiedyś podróżowało się tramwajem. To również doskonała propozycja, by wybrać się całą rodziną w wakacyjną podróż za miasto. Obsługę konduktorską stanowią członkowie KMST. Można u nich nie tylko kupić bilet, ale też dowiedzieć się wszystkiego o tej uznawanej za najbardziej malowniczą trasę tramwajową w Polsce.

Zobacz też: Więcej wycieczek po Zajezdni Muzealnej Brus [TERMINY]. Sprawdź, kiedy następne drzwi otwarte na Brusie!

Trasa i godziny odjazdów Tramwajowej Linii Turystycznej do Lutomierska

Tramwaj z pętli przy ul. Telefonicznej jedzie ul. Pomorską do pl. Wolności, a następnie ul. Legionów do parku na Zdrowiu. Dalej mija Zajezdnię Muzealną Brus, Konstantynów Łódzki i malowniczym pagórkowatym terenem dojeżdża do Kazimierza, gdzie torowisko biegnie przez pola i unikatowy, nitowany most na Nerze, by dojechać do Lutomierska.

SPRAWDŹ GODZINY ODJAZDÓW W GALERII<<

Zabytkowy skład typu 5N+5ND całość trasy pokonuje w ponad 80 minut. Obwiązują takie same bilety, jak w pozostałych tramwajach. Można korzystać z biletów czasowych, jednoprzejazdowych oraz migawek.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany