Mężczyzna przyznał się do winy

Trzy osoby nie żyją. 33-latek podejrzany o spowodowanie pożaru w Zduńskiej Woli

2023-01-17 20:21

33-letni mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie pożaru ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w piątek, 9 stycznia, w Zduńskiej Woli. Ogień pojawił się w mieszkaniu na drugim piętrze kamienicy przy ul. Łaskiej. Strażacy znaleźli w lokum dwa ciała, a pięć innych osób trafiło do szpitala, gdzie jedna z nich zmarła. 33-latek przyznał się do winy.

Trzy osoby nie żyją. 33-latek podejrzany o spowodowanie pożaru w Zduńskiej Woli

33-latek przyznał się do spowodowania pożaru kamienicy w Zduńskiej Woli, wskutek którego trzy osoby poniosły śmierć - informuje PAP. Tamtejsza straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pojawieniu się płomieni w piątek, 9 stycznia, 30 minut po północy. Pożar, który wybuchł z mieszkaniu na 2. piętrze, gasiło 11 zastępów straży pożarnej. W czasie działań strażacy ujawnili w lokum dwa ciała, ewakuując z budynku w sumie 20 osób. Pięć z nich trafiło do szpitala z obrażeniami ciała, z których jedna zmarła w placówce.

- Na miejscu zdarzenia wykonano czynności z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, przesłuchano świadków. Po zgromadzeniu materiału dowodowego ogłoszono zarzut 33-letniemu Robertowi S. sprowadzenia zdarzenia, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu ludzi oraz mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, a pięć wymagało hospitalizacji, z których jedna zmarła w szpitalu - poinformowała PAP we wtorek, 17 stycznia, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, Jolanta Szkilnik.

Robert S. przyznał się do spowodowania pożaru, wyjaśniając, że jego zamiarem nie było pozbawienie kogokolwiek życia. W związku z tym, że zrobił to w warunkach multirecydywy, Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli zawnioskowała o jego tymczasowe aresztowanie. 33-latek spędzi w zamknięciu co najmniej trzy najbliższe miesiące.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Niepublikowane nagranie z pożaru w koszalińskim escape roomie

Mieli świętować Nowy Rok... ale go nie dożyli!

Posłuchaj mrocznych szczegółów sylwestrowych zbrodni, które wstrząsnęły Polską!

Listen on Spreaker.