Mężczyzna przyznał się do winy

Trzy osoby nie żyją. 33-latek podejrzany o spowodowanie pożaru w Zduńskiej Woli

2023-01-17 20:21

33-letni mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie pożaru ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w piątek, 9 stycznia, w Zduńskiej Woli. Ogień pojawił się w mieszkaniu na drugim piętrze kamienicy przy ul. Łaskiej. Strażacy znaleźli w lokum dwa ciała, a pięć innych osób trafiło do szpitala, gdzie jedna z nich zmarła. 33-latek przyznał się do winy.

Trzy osoby nie żyją. 33-latek podejrzany o spowodowanie pożaru w Zduńskiej Woli

33-latek przyznał się do spowodowania pożaru kamienicy w Zduńskiej Woli, wskutek którego trzy osoby poniosły śmierć - informuje PAP. Tamtejsza straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pojawieniu się płomieni w piątek, 9 stycznia, 30 minut po północy. Pożar, który wybuchł z mieszkaniu na 2. piętrze, gasiło 11 zastępów straży pożarnej. W czasie działań strażacy ujawnili w lokum dwa ciała, ewakuując z budynku w sumie 20 osób. Pięć z nich trafiło do szpitala z obrażeniami ciała, z których jedna zmarła w placówce.

- Na miejscu zdarzenia wykonano czynności z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, przesłuchano świadków. Po zgromadzeniu materiału dowodowego ogłoszono zarzut 33-letniemu Robertowi S. sprowadzenia zdarzenia, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu ludzi oraz mieniu w wielkich rozmiarach w postaci pożaru, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, a pięć wymagało hospitalizacji, z których jedna zmarła w szpitalu - poinformowała PAP we wtorek, 17 stycznia, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, Jolanta Szkilnik.

Robert S. przyznał się do spowodowania pożaru, wyjaśniając, że jego zamiarem nie było pozbawienie kogokolwiek życia. W związku z tym, że zrobił to w warunkach multirecydywy, Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli zawnioskowała o jego tymczasowe aresztowanie. 33-latek spędzi w zamknięciu co najmniej trzy najbliższe miesiące.

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Niepublikowane nagranie z pożaru w koszalińskim escape roomie

Mieli świętować Nowy Rok... ale go nie dożyli!

Posłuchaj mrocznych szczegółów sylwestrowych zbrodni, które wstrząsnęły Polską!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają