Tunel przy Fabrycznym gotowy! Kiedy pojedziemy nową drogą?

2021-11-23 11:44
Tunel przy Fabrycznym gotowy! Kiedy pojedziemy nową drogą?
Autor: UMŁ

Podziemna droga łącząca ulicę Kilińskiego z rondem pod al. Rodziny Scheiblerów jest już gotowa. Trwają ostatnie prace na terenie powstającego nad tunelem woonerfu. Kiedy będzie można tamtędy przejechać?

Nowa dwukierunkowa droga ma 500 metrów długości i łączy ul. Kilińskiego z rondem pod al. Rodziny Scheiblerów (w śladzie dawnej ul. Hasa). Poprowadzono ją przez ukryty sześć metrów pod powierzchnią ziemi tunel o szerokości 10 m i wysokości 4 m. Od strony ul. Kilińskiego wjedziemy na nią już wkrótce między budynkami PGE a mBanku. Jest naturalnym przedłużeniem powstającego właśnie przebicia wewnątrzkwartałowego, dzięki któremu skomunikowane nowymi drogami zostaną ulice: Traugutta, Tuwima, Sienkiewicza i Kilińskiego.

Pomorskie: Uber przydzwonił na czerwonym. "Ręce opadają"

Z podziemnej drogi wykonanych zostało siedem zjazdów prowadzących do podziemnych parkingów budynków, które w przyszłości powstaną w tej części Nowego Centrum Łodzi. Jeden z wylotów tunelu ma prowadzić także do 3-poziomowego parkingu na 300 aut, który ma powstać pod rynkiem im. K. Kobro planowanym przed EC1.

Jak informuje Zarząd Inwestycji Miejskich, odbiory zaplanowane są na początek 2022 roku. - Tunel jest już gotowy, obecnie prowadzimy intensywne roboty przy zagospodarowaniu nowego podwórca nad drogą podziemną - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Na woonerfie będzie zielono, będą miejsca do siedzenia (ponad 80 ławek). Znajdzie się tu także kilkadziesiąt miejsc postojowych dla rowerów i strefa aktywności. Jak zapowiada łódzki magistrat, wielką atrakcją ma być fontanna typu DRY PLAZA o powierzchni 150 metrów kwadratowych, dająca efekt mokrych chodników.

Na teren woonerfu będą mogły wjechać jedynie pojazdy władz miejskich i wojewódzkich, zaopatrzenie usług dla lokali, taksówki do 10 minut w czasie obsługi klienta oraz pojazdy służb państwowych.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE