Tunel przy Fabrycznym gotowy! Kiedy pojedziemy nową drogą?

i

Autor: UMŁ

Tunel przy Fabrycznym gotowy! Kiedy pojedziemy nową drogą?

2021-11-23 11:44

Podziemna droga łącząca ulicę Kilińskiego z rondem pod al. Rodziny Scheiblerów jest już gotowa. Trwają ostatnie prace na terenie powstającego nad tunelem woonerfu. Kiedy będzie można tamtędy przejechać?

Nowa dwukierunkowa droga ma 500 metrów długości i łączy ul. Kilińskiego z rondem pod al. Rodziny Scheiblerów (w śladzie dawnej ul. Hasa). Poprowadzono ją przez ukryty sześć metrów pod powierzchnią ziemi tunel o szerokości 10 m i wysokości 4 m. Od strony ul. Kilińskiego wjedziemy na nią już wkrótce między budynkami PGE a mBanku. Jest naturalnym przedłużeniem powstającego właśnie przebicia wewnątrzkwartałowego, dzięki któremu skomunikowane nowymi drogami zostaną ulice: Traugutta, Tuwima, Sienkiewicza i Kilińskiego.

Pomorskie: Uber przydzwonił na czerwonym. "Ręce opadają"

Z podziemnej drogi wykonanych zostało siedem zjazdów prowadzących do podziemnych parkingów budynków, które w przyszłości powstaną w tej części Nowego Centrum Łodzi. Jeden z wylotów tunelu ma prowadzić także do 3-poziomowego parkingu na 300 aut, który ma powstać pod rynkiem im. K. Kobro planowanym przed EC1.

Jak informuje Zarząd Inwestycji Miejskich, odbiory zaplanowane są na początek 2022 roku. - Tunel jest już gotowy, obecnie prowadzimy intensywne roboty przy zagospodarowaniu nowego podwórca nad drogą podziemną - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Na woonerfie będzie zielono, będą miejsca do siedzenia (ponad 80 ławek). Znajdzie się tu także kilkadziesiąt miejsc postojowych dla rowerów i strefa aktywności. Jak zapowiada łódzki magistrat, wielką atrakcją ma być fontanna typu DRY PLAZA o powierzchni 150 metrów kwadratowych, dająca efekt mokrych chodników.

Na teren woonerfu będą mogły wjechać jedynie pojazdy władz miejskich i wojewódzkich, zaopatrzenie usług dla lokali, taksówki do 10 minut w czasie obsługi klienta oraz pojazdy służb państwowych.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?