Tuszyn. 24-latek pędził motocyklem jak szalony. Nie wiedział, ile jedzie, bo... nie miał prędkościomierza. Dostał 7 mandatów!

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Tuszyn. 24-latek pędził motocyklem jak szalony. Nie wiedział, ile jedzie, bo... nie miał prędkościomierza. Dostał 7 mandatów!

2021-06-21 11:15

Policjanci z grupy "Speed" zatrzymali w niedzielę (20 czerwca) w Tuszynie 24-letniego motocyklistę, który pędził drogą krajową nr 12, przekraczając dopuszczalną prędkość. Jak się wkrótce okazało, motocykl nie miał prędkościomierza, a mężczyzna miał na sumieniu dużo więcej. 24–latek został ukarany siedmioma mandatami karnymi na łączna kwotę 1950 złotych, a jego konto kierowcy wzbogaciło się o 14 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godzina 20:00. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, pełniący służbę w ramach wojewódzkiej grupy „SPEED”, w Tuszynie na drodze krajowej nr 12 zauważyli pędzącego motocyklistę, który wraz z pasażerką jechał w kierunku Łodzi. Mundurowi radiowozem wyposażonym w wideorejestrator zmierzyli prędkość jednośladu. Wówczas okazało się, że honda porusza się z prędkością 154 kilometrów na godzinę, w miejscu gdzie dozwolona prędkość wynosi 70. Zarówno kierowca, jak i pasażerka motocykla byli trzeźwi.

ZOBACZ TEŻ: Pabianice. Dramatyczna akcja ratunkowa na basenie. Mężczyzna nie miał tętna

Policjant z grupy SPEED rowerem dogonił motocyklistę

- Podczas kontroli stanu technicznego motocykla okazało się, że w pojeździe wyciekało paliwo, na oponach brak było bieżnika, a tablica rejestracyjna nie dość, że była nieoświetlona to jeszcze nieczytelna. Wyjaśniło się również dlaczego kierujący nie kontroluje prędkości, jednoślad nie posiadał prędkościomierza. Mundurowi w bazach danych sprawdzili zarówno kierującego jak i jego pojazd. Szybko na jaw wyszło, że 24-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem i nigdy ich nie posiadał. Natomiast jego motocykl nie był dopuszczony do ruchu, ponieważ w 2019 roku został zatrzymany dowód rejestracyjny od tego pojazdu. Ponadto od 2014 roku a zatem od 7 lat jednoślad nie posiadał aktualnych badań technicznych. W rozmowie z policjantami mężczyzna tłumaczył, że dlatego porusza się niesprawnym motocyklem ponieważ chciał znajomą odwieźć do domu a swój motocykl miał odstawić na działkę i już nim nie jeździć - podaje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Podczas kontroli stanu technicznego motocykla okazało się, że w pojeździe wyciekało paliwo, na oponach brak było bieżnika

i

Autor: Policja /KWP Łódź

Za popełnione wykroczenia 24-latek został ukarany siedmioma mandatami karnymi, na łączna kwotę 1950 złotych, a jego konto kierowcy wzbogaciło się o 14 punktów karnych.