Tuszyn. Przychodziła sprzątać dom, za każdym razem kradła pieniądze. Szok, ile udało jej się wynieść!

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. jarmoluk, _Alicja_

Tuszyn. Przychodziła sprzątać dom, za każdym razem kradła pieniądze. Szok, ile udało jej się wynieść!

2021-07-22 8:08

Tuszyńscy policjanci zatrzymali 40-latkę, która sprzątając dom okradała swoich pracodawców. Kobieta działała w ten sposób przez kilka miesięcy. Łącznie ukradła aż kilkadziesiąt tysięcy złotych. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat za kratkami.

Dwa dni temu policja otrzymała zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy w gminie Tuszyn. Okazało się, że 40-letnia mieszkanka Pabianic, sprzątając dom, systematycznie okradała swoich pracodawców. - Kobieta wykorzystała zaufanie pracodawców i pod ich nieobecność kradła pieniądze. Działała w ten sposób od grudnia 2020 roku do 20 lipca 2021 roku. Przez kilka tych miesięcy kobieta zdołała ukraść około 26 000 złotych. Ten proceder przerwał dociekliwy właściciel domu, który przyłapał 40-latkę na gorącym uczynku - opisuje Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi.

Rolnicy Podlasie. Andrzej dostaje upomnienie z urzędu skarbowego

Tuszyńscy policjanci zatrzymali kobietę i przedstawili jej zarzuty kradzieży, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia. 40-latka nie miała dotychczas konfliktów z prawem. Decyzją prokuratora podejrzana została objęta dozorem policyjnym.

Policjanci przypominają, że większe sumy pieniędzy należy przechowywać w sejfie lub w banku. Okazja czyni złodzieja.

Nasi Partnerzy polecają