Możliwe, że wkrótce to nie biologia, a subiektywne odczucie zadecyduje o naszej płci

i

Autor: Manfred Werner (Tsui)/CC 3.0 Możliwe, że wkrótce to nie biologia, a subiektywne odczucie zadecyduje o naszej płci

Tylko w Łodzi dostaniesz nową tożsamość. Możliwość zmiany płci w papierach coraz bliżej

2015-06-09 13:14

Możliwe, że już za niecały rok to nie biologia, a subiektywne odczucie zadecyduje o naszej płci, głównie w dokumentach. O zmianie personaliów będzie decydował tylko jeden sąd w kraju - Sąd Okręgowy w Łodzi.

Prace nad ustawą o uzgodnieniu płci zakończyły się w maju tego roku, teraz trafi ona do Sejmu. Możliwe, że już za niecały rok (od stycznia 2016), w myśl ustawy płeć będzie określana na podstawie subiektywnego odczucia pacjenta, bez względu na uwarunkowania biologiczne.

O zmianę płci w dokumentach urzędowych będą mogły ubiegać się osoby pełnoletnie, nie pozostające w związku małżeńskim. Jak podaje portal radiomaryja.pl, dla transseksualistów do urzędowej zmiany płci wystarczające będzie przedstawienie orzeczenia wydanego przez dwóch lekarzy lub lekarza i psychologa.

O nowej tożsamości będzie decydował tylko jeden sąd w kraju - Sąd Okręgowy w Łodzi. To właśnie na podstawie jego postanowienia będą wystawiane dokumenty z nowymi personaliami.

Co o tym sądzicie? Zapraszamy do dyskusji!

Nasi Partnerzy polecają