Tory kolejowe

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

To się mogło źle skończyć!

Ukraińskie dzieci mogły wykoleić pociąg! Niebezpieczna zabawa na torach w Łodzi

2022-12-13 18:34

Budowali przeszkody na torach kolejowych. Na szynach kładli kamienie i butelki. Zabawa dwójki ukraińskich chłopców i mogła mieć tragiczny finał. Na miejscu zdarzenia interweniowali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 8 grudnia. Łódzcy funkcjonariusze SOK otrzymali informację, że na trasie między stacjami Łódź Kaliska i Łódź Żabieniec, pociąg jadący z Łodzi Kaliskiej na Widzew, najechał na przeszkody z kamieni, które były ułożone na główkach szyn. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze SOK zauważyli dwóch chłopców układających przeszkody na torach, za pomocą kamieni i butelek. Podczas interwencji podjętej przez mundurowych okazało się że 11- i 12-latek są obywatelami Ukrainy. Nastolatkowie przyznali się do układania przeszkód na torach, informując jednocześnie, że oczekiwali na kolejne nadjeżdżające składy pociągów.

Funkcjonariusze usunęli ułożone przez chłopców kamienie i butelki. Na miejsce wezwano policjantów, którym przekazano chłopców celem dalszego postępowania.

Czy dobrze znasz slang kolejowy?

Pytanie 1 z 10
"Badyle" to określenie:
To był ważny węzeł komunikacyjny. Tyle zostało z Dworca Szczecińskiego w Berlinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany