Legalna ściana graffiti na Off Piotrkowska Center

i

Autor: Patrycja Szynter / Radio ESKA Legalna ściana graffiti na Off Piotrkowska Center

Urban Summer Festival. Off Piotrkowska Center z nową ścianą graffiti

2016-05-28 18:05

Można wziąć udział w warsztatach, wybrać się na targi mody i dizajnu oraz przyłączyć się do tworzenia legalnej ściany graffiti. Prace nad nową aranżacją muru wspiera łódzka ekipa NTK Nietykalni.

Moda, dizajn i graffiti królują w ten weekend w Łodzi. W Off Piotrkowska Center trwa 5. edycja Urban Summer Festival. Na miejscu pojawiło się ponad 100. wystawców z całej Polski a łodzianie mogą wziąć udział w różnorodnych warsztatach i stworzyć coś samodzielnie.
- Każda zabawka jest niepowtarzalna - mówi prowadząca warsztaty Magdalena Urbańska - Są szyte ze swetrów, przede wszystkim sfilcowanych swetrów, a później wypychane watą silikonową antyalergiczną. Są koty, prosiaki, koniki, smoki - wszystkie z długimi łapkami.

Na murze od północnej strony podwórka cały czas powstaje nowa kolorowa ściana. 
- Street artu może nauczyć się każdy, potrzeba tylko czasu - mówi Dawid, który maluje graffiti - Na pewno trzeba najpierw zrobić jakiś projekt w domu, pomyśleć co się chce namalować, a potem chyba trzeba spróbować przenieść to na ścianę. Na razie uczestnicy malują tylko litery, ale to może być naprawdę wszystko: miśki, zające, wiewiórki, żyrafy.

Urban Summer Festiwal zakończy się w niedzielę o godzinie 19.

Nasi Partnerzy polecają