Urodziny Manufaktury 2021 już w ten weekend! Jak będą wyglądać?

i

Autor: fo. Manufaktura /archiwum

Urodziny Manufaktury 2021 już w ten weekend! Jak będą wyglądać?

2021-05-19 10:10

Już w najbliższy weekend 21-23 maja 2021 odbędą się 15. urodziny łódzkiej Manufaktury. Z tej okazji przygotowano dla łodzian plenerową scenę, na której zagości muzyka i teatr. Wydarzenia będą obywały się w reżimie sanitarnym. Więcej o szczegółach w naszym materiale.

Urodzinowy weekend rozpocznie się w piątek, 21 maja, koncertem Urszuli Dudziak. Jazzowa dama pojawi się na scenie o godzinie 19. - Jej występ będzie nie tylko wyjątkową ucztą muzyczną – Urszula to prawdziwy wulkan energii i niepoprawna optymistka, zarażająca wszystkich swoim szczerym uśmiechem. W piątkowy wieczór wokalistka zaśpiewa swoje ukochane utwory, które każdego wprawią w dobry nastrój i oficjalnie rozpoczną świętowanie! - zapowiadają organizatorzy.

Plenerowa scena umiejscowiona jest na rynku Manufaktury. Pomieści 300 osób, zapewniając każdemu zachowanie bezpiecznej odległości a także ochronę przed deszczem. Koncert jest bezpłatny, lecz biletowany. Bilety można zdobyć w konkursach m.in. na facebooku Manufaktury. Więcej informacji na temat biletów znajduje się na stronie: www.manufaktura.com w zakładce „Wydarzenia”

Eurowizja 2021. Oto zwycięzcy pierwszego półfinału

Urodziny Manufaktury 2021 - teatralna prapremiera

Sobota i niedziela (22-23 maja) upłynie pod znakiem teatru – na rynku Manufaktury odbędzie się prapremiera sztuki Teatru Powszechnego w Łodzi pt. „Dobra zmiana”, w reżyserii Jakuba Przebindowskiego. To pierwsze po pandemii plenerowe przedstawienie teatralne. Uroczą Nadię, główną bohaterkę, łodzianie znają już z pierwszej części komediowego cyklu, czyli „Pomocy domowej”. Teraz będą mieli okazję poznać jej dalsze losy w nowej komedii, napisanej specjalnie dla łódzkiego Teatru Powszechnego.

ZOBACZ TEŻ: 6 dowodów na to, że Łódź jest centrum świata. Gdzie jest łódzki Luwr, a gdzie Manchester?

„Dobra zmiana” to komedia, której akcja rozgrywa się w Łodzi, a sztuka zbudowana jest wokół pomocy domowej - Nadii. W dotychczasowych spektaklach była ona postacią porządkującą rzeczywistość i to ona rozwiązywała problemy, mając receptę na wszystko. W najnowszej premierze jest inaczej: Nadia staje się elementem gry i musi sobie w tej sytuacji poradzić  – mówi Jakub Przebindowski. - Sztuka jest komentarzem do współczesności. Pogubienie, hipokryzja, pomieszanie wartości to tylko niektóre ze spraw, którym komediowo przyglądamy się w „Dobrej zmianie” – dodaje Przebindowski.

Sztuka zostanie zaprezentowana w terminach:Sobota, 22 maja, w godz. 16.00 i 19.00Niedziela, 23 maja, w godz. 16.00 i 19.00

W ramach urodzinowego prezentu, Teatr Powszechny i Manufaktura rozdały łodzianom łącznie aż 1200 biletów na ten niezwykły spektakl. Impreza zostanie zorganizowana zgodnie z wymogami reżimu sanitarnego. Pomiędzy krzesłami na widowni zachowane będą odpowiednie odległości, a przy wejściach będzie dostępny płyn do dezynfekcji. Dodatkowo, scena zostanie ustawiona tak, żeby można było oglądać spektakle także z pobliskich restauracyjnych ogródków.

ZOBACZ TEŻ: Miejsca, które wyglądają jak zaczarowane [GALERIA ZDJĘĆ]. Zdziwicie się, ale wszystkie znajdują się w Łodzi!

Do Manufaktury wraca jarmark!

Dodatkowo, na rynek Manufaktury wraca jarmark włoskich specjałów „Fiere del Gusto&buon Gusto”. Amatorzy śródziemnomorskich wiktuałów będą mogli wybierać spośród 400 wyrobów z rodzinnych, małych zakładów z kilku regionów Włoch, w tym z Toskanii, Sycylii, Sardynii, Lacjum, Apulii.

Włoski jarmark na rynku Manufaktury pojawi się już 20 maja i potrwa do połowy czerwca. Czynny będzie codziennie w godzinach 12-20.

Niedzielne spacery z Poznańskim

Po zimowej przerwie wracają też spacery architektoniczne śladami Izraela Poznańskiego. Wycieczki organizowane będą co tydzień.

Nasi Partnerzy polecają