Utrudnienia na drodze krajowej nr 12 i autostradzie A1

i

Autor: pixabay.com

Ruszają remonty i pomiary

Ogromne utrudnienia dla kierowców w Łódzkiem! Będą korki?

2023-02-14 14:53

Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 12 i autostradą A1 w województwie łódzkim muszą liczyć się z utrudnieniami. We wtorek (14 lutego) rozpoczęła się naprawą nawierzchni na dk12 między Piotrkowem Trybunalskim i Sulejowem. W miejscu prowadzonych prac ruch będzie odbywał się wahadłowo. Utrudnienia mogą też spotkać kierowców jadących autostradą A1 - w nocy ze środy na czwartek oraz z czwartku na piątek między Kamieńskiem i Radomskiem prowadzone będą badania fotometryczne.

Utrudnienia na drodze krajowej nr 12

Kierowcy podróżujący podłódzkim odcinkiem drogi krajowej nr 12 w najbliższych dniach mogą spodziewać się utrudnień. We wtorek (14 lutego) rozpoczęła się naprawa nawierzchni między Piotrkowem Trybunalskim i Sulejowem. Pierwszego dnia ekipy remontowe pojawią się w Sulejowie – na odcinku blisko dwóch kilometrów (od 412 do 413,8. km). W środę (15 lutego) naprawy będą prowadzone między 402 i 404. km trasy - od granicy Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku Poniatowa. W czwartek (16 lutego) prace kontynuowane będą w Sulejowie - na tym samym odcinku co we wtorek, tylko na przeciwległym pasie jezdni.

- Prace będą prowadzone od wtorku do czwartku w godz. 9-15 - poinformował rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Maciej Zalewski. - Podczas prowadzonych robót, ruch wahadłowy w miejscu, w którym się odbywają, będzie sterowany ręcznie. Ponadto będzie obowiązywał zakaz wyprzedzania. Dodatkowo w miejscach poza obszarem zabudowanym wprowadzone zostanie ograniczenie do 60 km/godz.

Pomiary na autostradzie A1

Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić też na autostradzie A1, gdzie prowadzone będą badania fotometryczne, mające na celu sprawdzenie wydajności oświetlenia ulicznego. Pomiary prowadzone będą w ciągu kolejnych dwóch nocy - ze środy na czwartek i z czwartku na piątek - między węzłami Kamieńsk i Radomsko. Prace będą prowadzone na wysokości węzła Radomsko (390. km trasy) na odcinku ok. 400 metrów na obu jezdniach oraz przy MOP-ach Stobiecko Szlacheckie Wschód i Stobiecko Szlacheckie Zachód (388. km) na odcinku ok. 1,2 km, również na obu jezdniach. Trzecim punktem pomiarowym będzie MOP Słostowice (378. km trasy), gdzie badania prowadzone będą na długości ok. 800 metrów na jezdni prowadzącej w kierunku Łodzi. Pomiary mają zacząć się o godz. 19 i zakończyć ok. godz. 2. Pierwszej nocy będą prowadzone na jezdni w kierunku Łodzi, a drugiej - w kierunku Katowic.

Prace pomiarowe nie powinny znacząco oddziaływać na płynność ruchu, ale ze względu na porę nocną apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności - podkreśla Maciej Zalewski.

Policyjny pościg w Łodzi. Kierowca BMW uciekał, bo chciał uniknąć odsiadki
Nasi Partnerzy polecają