Uwaga kierowcy! Utrudnienia na A2 w rejonie węzła Emilia

i

Autor: pixabay.com, CC0 fot. Mikes-Photography /zdjęcie ilustracyjne

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na A2 w rejonie węzła Emilia

2022-03-01 8:39

Uwaga kierowcy! Utrudnienia na autostradzie A2 w rejonie węzła Emilia w woj. łódzkim. Po zimowej przerwie wznowiony ma zostać remont nawierzchni, w związku z czym od dziś (1 marca) w ruchu pojawią się ograniczenia.

Remont nawierzchni na autostradzie A2 w okolicach węzła Emilia (pow. zgierski) ma zostać wznowiony od czwartku (3 marca). Ograniczenia w ruchu pojawią się jednak już we wtorek (1.03), kiedy na jezdni w stronę Poznania ruch będzie odbywał się tylko prawym pasem.

Roboty obejmą blisko 6-kilometrowy odcinek trasy – od 341,7 km do 347,4 km.

Tłumy imigrantów z Ukrainy na przejściu w Medyce

"W czwartek zamknięta zostanie jezdnia południowa, w kierunku Warszawy, a ruch zostanie przeniesiony na jezdnię północną i będzie się odbywał dwukierunkowo. Na tym odcinku będzie obowiązywało ograniczenie do 80 km/h. W związku z pracami częściowo ograniczony zostanie ruch na węźle Emilia, na którym będzie można skręcać jedynie w dwóch kierunkach: z Łodzi do Poznania i z Warszawy w kierunku Łodzi" – przekazał rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Maciej Zalewski.

Dodał, że kierowcy, którzy - jadąc od Poznania - będą chcieli skręcić w stronę Łodzi, mogą to zrobić na sąsiednim węźle Zgierz (A2/DW702). To samo dotyczy podróżujących na kierunku Łódź – Warszawa.

Rozpoczynające się prace będą polegały na usunięciu metodą frezowania dwóch górnych warstw nawierzchni (wiążącej i ścieralnej) i ułożeniu nowych, z dodatkową siatką wzmacniającą. Ten etap remontu powinien zakończyć się jeszcze w marcu. Kolejne etapy remontu na pozostałym odcinku będą realizowane do sierpnia br.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany