Dojazd do ul. Niciarnianej wydłuży się o kilka, a w godzinach szczytu nawet o kilkanaście minut

i

Autor: ZDiT Dojazd do ul. Niciarnianej wydłuży się o kilka, a w godzinach szczytu nawet o kilkanaście minut

UWAGA! Korki z Olechowa i Janowa do centrum Łodzi. Na Piłsudskiego ZMIANA organizacji ruchu

2016-05-09 18:36

Przypominamy, że w niedzielę (8 maja) zmieniła się organizacja ruchu w okolicach stadionu Widzewa, co jest spowodowane rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy układu drogowego wokół powstającego obiektu.

Ulica Widzewska będzie przebudowywana tzw. "systemem połówkowym", czyli po jednym pasie - na początek nitka zachodnia (bliżej stadionu). Oznacza to, że ruch po ul. Widzewskiej odbywa się wyłącznie w kierunku północnym - od al. Piłsudskiego do przejazdu kolejowego. Jadący w przeciwną stronę muszą za torami skręcać w prawo w nowo zbudowany fragment ul. Józefa i dalej w lewo w jednokierunkową ul. Sępią, która doprowadzi do al. Piłsudskiego. Taką trasą jadą również autobusy linii 54, 54A i 64, a przystanek na al. Piłsudskiego w kierunku centrum został przeniesiony za ul. Sępią.

Zobacz też: TOP 7 najgorszych skrzyżowań w Łodzi. Tu trzeba mieć oczy dookoła głowy lub... omijać je szerokim łukiem


Drugą zmianą jest zajęcie przez drogowców lewego skrajnego pasa (przy torowisku tramwajowym) al. Piłsudskiego od ul. Widzewskiej do ul. Niciarnianej, który również będzie modernizowany. Jak zapowiada wykonawca - prace potrwają około dwóch miesięcy, po czym przeniosą się na drugą nitkę ul. Widzewskiej i pozostałe pasy al. Piłsudskiego.

Kierowcy jadący z Olechowa i Janowa muszą spodziewać się, że dojazd do ul. Niciarnianej wydłuży się o kilka, a w godzinach szczytu nawet o kilkanaście minut. Bez problemu kursują tramwaje. Dłużej trwa także przejazd dla osób, które z północy chcą dojechać do trasy W-Z. By zminimalizować korki, które występują w tym rejonie wprowadzane są zmiany w ustawieniu świateł przy skrzyżowaniu z ul. Niciarnianą.