W kamienicy przy Piotrkowskiej 217 galeria murali na klatce schodowej [WIDEO]. ZOBACZ zdjęcia!

2016-03-07 18:35

Na klatce schodowej jak w galerii sztuki. W podwórku przy Piotrkowskiej 217 w Łodzi młody artysta Jonasz Koperkiewicz tworzy wielkoformatowe murale. ZOBACZCIE zdjęcia!

Jest lew, kuna pies i aligator - wszystkie z ludzkimi ciałami. Klatka schodowa w kamienicy na podwórku przy Piotrkowskiej 217 staje się małą galerią sztuki współczesnej. Młody łódzki artysta za pomocą murali tworzy tam fantastyczny, bajkowy świat. - Takie obrazy dobrze się sprawdzają, bo jednak urozmaicają tę szarą rzeczywistość. Jasne, że jeżeli jest wyremontowane łatwiej się maluje, ale podejrzewam, że można się wpisać też w klimat takich starszych, zniszczonych miejsc - mówi artysta Jonasz Koperkiewicz.

Zobacz też: Street art w Łodzi: Które łódzkie murale lubicie najbardziej? [TOP 20] [ZDJĘCIA, WIDEO]

Więcej o muralach na klatce schodowej w kamienicy przy Piotrkowskiej 217 w materiale reporterki Radia ESKA Patrycji Szynter, posłuchajcie:

Murale na klatce schodowej na Piotrkowskiej 217

Prace powstające w otwartych przestrzeniach to dobry sposób na promowanie młodych łódzkich twórców, mówi Anna Olszewska z pracowni projektowania wnętrz, która zleciła wykonanie murali. - Daliśmy artyście wolną rękę. Mieliśmy przekonanie, że prace będą na najwyższym poziomie, natomiast ustalamy na bieżąco, jakie postacie się pojawią tak na prawdę bardziej z ciekawości. Jonasz sam mówi, że nie wie, co powstanie za chwilę, zostawiamy artyście swobodę - zapewnia.

Jakie murale już powstały? ZOBACZCIE w galerii!

Nasi Partnerzy polecają