W Łodzi brakuje krwi: Kiedy i gdzie można oddać krew? [INFO, TERMINY, MIEJSCA]

2015-07-21 12:43
Brakuje krwi nie tylko na planowe operacje, ale nawet na ratowanie życia ofiarom wypadków
Autor: Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi Brakuje krwi nie tylko na planowe operacje, ale nawet na ratowanie życia ofiarom wypadków

W Łodzi brakuje krwi, nie tylko na planowe operacje, ale nawet na ratowanie życia ofiarom wypadków. Sprawdź, kiedy i gdzie można oddać krew!

Brakuje krwi nie tylko na planowe operacje, ale nawet na ratowanie życia ofiarom wypadków. Tak źle jeszcze nie było - alarmują pracownicy łódzkiej stacji Krwiodawstwa. Czerwone ambulanse wyjechały w teren, by szukać dawców i uzupełnić braki. Zapasy są już właściwie wyczerpane - potwierdza Magdalena Matusiak z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Łodzi. - Z roku na rok występuje ten sam problem w okresie letnim - brakuje nam wszystkich grup krwi, dlatego tez zachęcamy wszystkich krwiodawców do oddawania krwi - mówi Magdalena Matusiak.

Lekarze oceniają, że z roku na rok sytuacja z zapasami krwi wyglądać będzie jeszcze gorzej. Powodem jest emigracja młodych ludzi - potencjalnych dawców - za granicę i nasilający się niż demograficzny.

Gdzie można oddać krew w Łodzi?

W Łodzi krew można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Franciszkańskiej 17/25, w godzinach:

Poniedziałek     8:00-15:30
Wtorek             8:00-17:30
Środa               8:00-15:30
Czwartek          8:00-17:30
Piątek              8:00-15:30
Sobota             8:00-13:30

Po Łodzi jeździ też Ambulans Centrum Krwiodawstwa. W najbliższych terminach można go spotkać:

- w Manufakturze: 21.07, 22.07, 25.07 oraz 28.07 w godz. 14-17
- w pasażu Schillera: 23.07 w godz. 12-17

Więcej informacji o miejscach oddawania krwi w województwie łódzkim na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Materiał powstał we współpracy z reporterem Radia ESKA Grzegorzem Mnichem.

A Wy oddajecie krew? Podzielcie się swoimi doświadczeniami!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE