Mieszkający od wielu lat w Hiszpanii Jerzy Janiszewski swoimi pracami zmieniał już oblicza dzielnic takich miast jak Madryt czy Barcelona

i

Autor: mat. prasowe Mieszkający od wielu lat w Hiszpanii Jerzy Janiszewski swoimi pracami zmieniał już oblicza dzielnic takich miast jak Madryt czy Barcelona

W Łodzi na Starym Rynku powstanie niezwykła instalacja Jerzego Janiszewskiego - autora legendarnego logo Solidarności

2016-02-19 17:46

Światowej sławy artysta, autor legendarnego logo  Solidarność Jerzy Janiszewski stworzy w Łodzi swoje instalacje. Co powstanie na rynku Starego Miasta?

Jerzy Janiszewski przyjechał do Łodzi na zaproszenie fundacji Urban Forms, gdzie od kilku już dni "oswaja" Stary Rynek, na którym chce stworzyć swoje dzieło. Jak mówi - Łódź jest inspirującym miastem. Specjalny projekt dla Starego Rynku powstanie w wakacje, w ramach Festiwalu Energia Miasta.

Jerzy Janiszewski - niezależny projektant grafik. Absolwent PWSSP w Gdańsku (dziś ASP) na wydziale projektowania graficznego. Autor logo „Solidarność”, jednego z najbardziej rozpoznawalnych znaków graficznych na świecie.

Zobacz też: Łódzkie murale podbijają Instagram [GALERIA ZDJĘĆ] ZOBACZ, jak można uchwycić ten sam mural!

Wielkoformatowe dzieła artysty w wolnej przestrzeni miast to estetyka radości wciąż rzadko spotykana w naszym kraju. Mieszkający od wielu lat w Hiszpanii Jerzy Janiszewski swoimi pracami zmieniał już oblicza dzielnic takich miast jak Madryt czy Barcelona.

Od wielu lat wykonuje oryginalne projekty z wycinków opakowań, papieru, kolaże - wystawa indywidualna w Waszyngtonie (Charles Krause Reporting Fine Arts), została uznana przez Washington Post za jedną z dziesięciu najciekawszych ekspozycji w 2012 roku.

Więcej o instalacji Jerzego Janiszewskiego na Starym Rynku w materiale reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej, posłuchajcie:

Nie możemy się już doczekać jego instalacji na Starym Rynku w Łodzi! A Wy?

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany