Tężnia solankowa

i

Autor: Grzegorz Mnich/Radio ESKA Tężnia solankowa

W Parku Podolskim zostanie wybudowana druga tężnia solankowa [WIDEO]

2018-03-05 17:59

Do końca roku w Parku Podolskim ma zostać wybudowana druga tężnia solankowa. To pomysł łodzian, który będzie sfinansowany z budżetu obywatelskiego.

Park Podolski zyskał nowe życie. Jest już małpi gaj, czyli strefa street workoutu, siłownia, tężnia, nowe alejki i ławeczki. Teraz dojdzie jeszcze druga tężnia solankowa z gałęziami śliwy, sfinansowana z budżetu obywatelskiego.

Tężnia będzie podświetlona diodami LED o różnej kolorystyce. Wewnątrz będzie zamontowana instalacja rozprowadzająca solankę. Dzięki warunkom atmosferycznym (promieniom słonecznym i podmuchom wiatru) będzie powstawać mgiełka solankowa, rozwiewana wokół tężni, tworząc mikroklimat. Tężnia zostanie wybudowana do końca 2018 roku.

ZOBACZ: Będą nowe  mieszkania dla bezdomnych i bezrobotnych łodzian

Łączny koszt wszystkich inwestycji w Parku Podolskim to blisko 1,5 mln zł, z czego sama tężnia to prawie 350 tys. zł.

Więcej o nowej inwestycji w materiale WIDEO reportera Grzegorza Mnicha: