W Parku Poniatowskiego powstaje nowoczesna fontanna [WIZUALIZACJE]. ZOBACZCIE projekt!

2017-05-24 20:05

Z Parku Poniatowskiego zniknęła fontanna "Kaskada". W jej miejscu powstaje nowa - sterowana komputerowo i podświetlona ledami. ZOBACZCIE projekt!

Park o powierzchni 40 hektarów, noszący od 1917 roku im. księcia Józefa Poniatowskiego doczeka się swojego nowego otwarcia. Wyburzona została niedziałająca od 12 lat fontanna "Kaskada", a w jej miejsce powstanie nowa - sterowana komputerowo i podświetlona ledami. W planach jest również remont zniszczonych alejek, placów i ciągów pieszych o łącznej powierzchni ok. 54 tys. m kw., w tym dojazd do kortów tenisowych. Na alejkach staną nowe ławki, kosze i stojaki rowerowe. Odnowione zostanie oświetlenie (159 lamp) oraz dostawione zostaną nowe lampy przy torze rowerowym, którego nawierzchnia poddana będzie renowacji.

Zobacz też: Ponad 14 milionów zł kary za wycinkę drzew w Łodzi dla jednego z inwestorów. A to dopiero początek [AUDIO]

Park Poniatowskiego zmieni się w ciągu 3 lat!

Planowane jest także ustawienie nowoczesnej, automatycznej kabiny WC, dostosowanej dla niepełnosprawnych użytkowników wraz z budową niezbędnych przyłączy. Prace remontowe obejmują jeszcze uzupełnienie nasadzeń drzew i krzewów oraz rekultywację trawników. Koszt rewaloryzacji całego parku ma się zamknąć w kwocie ok. 9,7 mln zł. Całe przedsięwzięcie ma być zrealizowane w 3 lata. Po remoncie park ma być nie tylko piękniejszy, ale także bardziej funkcjonalny.

Jak Wam się podoba projekt? KOMENTUJCIE!

ZOBACZ najnowsze podsumowanie tygodnia ESKA INFO:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany