W środę za darmo komunikacją miejską! Kto nie płaci za bilet?

i

Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos /zdjęcie ilustracyjne

W środę za darmo komunikacją miejską! Kto nie płaci za bilet?

2021-09-22 7:53

Dziś (22.09) z okazji Dnia bez Samochodu bezpłatne przejazdy autobusami, tramwajami i pociągami na terenie Łodzi i województwa.

W środę (22 września) przypada Europejski Dzień bez Samochodu. W tym dniu przewoźnicy z Łodzi zachęcają mieszkańców do zrezygnowania z jazdy autem i skorzystania z darmowej oferty przejazdów transportem zbiorowym. "Co roku w dniu 22 września obchodzony jest Dzień bez Samochodu. Łódzka Kolej Aglomeracyjna po raz kolejny włączy się w proekologiczną kampanię, przygotowując dla swoich pasażerów ofertę specjalną. W środę będzie można korzystać z nieodpłatnych przejazdów pociągami spółki. Za bilet nie zapłaci właściciel samochodu osobowego oraz towarzyszący mu podróżni – łącznie w liczbie zgodnej z wpisem w dowodzie rejestracyjnym samochodu określającym liczbę miejsc siedzących" – wyjaśniła PAP rzeczniczka ŁKA Joanna Osińska.

Podlaskie. Niezwykłe odkrycie w kolejowych cysternach z żywicą

Kto za darmo komunikacją miejską 22 września?

W podobny sposób do darmowego podróżowania po Łodzi zachęca MPK Łódź. W tym przypadku również wystarczy zabrać dowód rejestracyjny swojego pojazdu i w razie potrzeby okazać go do kontroli. Wraz z właścicielem samochodu za darmo autobusami i tramwajami może podróżować tyle osób, na ile zarejestrowane jest auto.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany