W tym roku łódzcy restauratorzy NIE ZAPŁACĄ za koncesję na alkohol!

i

Autor: pixabay.com CC0 fot. Free-Photos

W tym roku łódzcy restauratorzy NIE ZAPŁACĄ za koncesję na alkohol!

2021-02-05 13:00

Łódzki magistrat zwolni z opłaty za koncesje na sprzedaż alkoholu w 2021 r. wszystkie działające w mieście lokale gastronomiczne, w których spożycie alkoholu odbywa się na miejscu. "Tym, którzy już zapłacili, pieniądze zostaną zwrócone" - poinformowała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

W ocenie prezydent miasta to wymierna i konkretna pomoc, która pozwoli łódzkim przedsiębiorcom z branży gastronomicznej zaoszczędzić w sumie niemal 1,5 mln zł.

Jak powiedziała Zdanowska, pracownicy gastronomii i restauratorzy są grupą najbardziej poszkodowaną przez funkcjonujące obostrzenia. Podkreśliła, że obecnie to nie jest już jedynie walka o utrzymanie miejsc pracy, ale prawdziwa walka o przetrwanie biznesów budowanych latami. Zdaniem prezydent Łodzi, płynąca od rządu pomoc jest za mała i tylko w skromnej części zaspokaja zobowiązana restauratorów.

dr Michał Sutkowski: Wirus ma się doskonale: atakuje i zabija [Super Raport]

"Dlatego uznałam, że miasto musi zadziałać. Podjęłam decyzję o zwolnieniu z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu w 2021 roku wszystkich lokali gastronomicznych, w których spożycie alkoholu odbywa się na miejscu. Tym, którzy już zapłacili, pieniądze zostaną zwrócone" – ogłosiła prezydent Łodzi.

ZOBACZ TEŻ: Głowno: KOMPLETNIE PIJANA CIĘŻARNA opiekowała się 2-letnią córeczką. Może trafić za kratki na WIELE LAT!

Nasi Partnerzy polecają