W Warszawie sztyt NATO, ale to w Łodzi będzie można poczuć się, jak na poligonie

i

Autor: mat. prasowe W Warszawie sztyt NATO, ale to w Łodzi będzie można poczuć się, jak na poligonie

W Warszawie szczyt NATO, ale to w Łodzi będzie można poczuć się jak na poligonie. Przemarsz wojska Piotrkowską już w piątek [PROGRAM]

2016-07-06 14:16

Takie atrakcje militarne w Łodzi nie zdarzają się często. W piątek (8lipca) i w sobotę (9 lipca) odbędą się Ogólnopolskie Dni NATO. W programie przemarsz wojska ulicą Piotrkowską, skoki na spadochronie czy ratowanie rannego żołnierza z pola bitwy. SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY!

Z okazji Ogólnopolskich Dni NATO, w piątek 8 lipca, od godz. 18, na Piotrkowskiej odbędzie się przemarsz wojska. Będzie można przenieść się w czasie. - Przemarsz otwierać będą rycerze średniowieczni, potem będą szli Husarze z XVII wieku, którzy zwyciężyli w bitwie pod Kuszynem. Za nimi będą szli żołnierze z Insurekcji Kościuszkowskiej, powstańcy styczniowi, legioniści Piłsudskiego i żołnierze z 1939 rok, a także żołnierze współcześni - mówi Zbigniew Natkański, dyrektor biura wojewody łódzkiego. Wcześniej natomiast, bo od godz. 15:00 w Pasażu Schillera oglądać będzie można pojazdy wojskowe: Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak z WCKMed oraz quad z Żandarmerii Wojskowej. Po przemarszu (ok. godz. 18.30), odbędzie się tam także koncert Orkiestry Wojska Polskiego.

Zobacz też: Podczas wizyty amerykańskiej armii na Piotrkowskiej ten chłopak zachwycił żołnierzy [WIDEO]. ZOBACZ, co zrobił!

Ogólnopolskie Dni NATO - główne wydarzenia w Łodzi

Główne atrakcje zaplanowano w sobotę na stadionie START przy ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 56/58. Tam, już o godziny 10:00   rozpocznie się piknik militarno-rodzinny. W  czasie imprezy przewidziano m.in.: grochówkę, rowerowe i strażackie tory przeszkód dla dzieci, konkursy z nagrodami, koncert orkiestry wojskowej, skoki spadochronowe, pokazy dynamiczne i wiele innych. Do godziny 18:00 będzie można oglądać: śmigłowiec  Mi-17, KTO Rosomak, historyczne pojazdy wojskowe, wyposażenie i uzbrojenie żołnierzy Kawalerii Powietrznej, robota pirotechnicznego Straży Granicznej, radiowozy policyjne, wozy strażackie, a także historyczne umundurowanie i broń.

Piknik na Stadionie Start - MAPA

i

Autor: mat. prasowe Piknik na Stadionie Start - MAPA

Ogólnopolskie Dni NATO - piknik w Łodzi na stadionie Start

Najważniejsze punkty programu - sobota (9 lipca):
10:00 – Rozpoczęcie pikniku
11:15 – Skoki spadochronowe w wykonaniu instruktorów Ośrodka Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej
12:30 – Pokaz umiejętności Oddziału Konnego Straży Miejskiej w Łodzi
13:45 – Pokaz dynamiczny grupy rekonstrukcyjnej Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjr. Hubala
15:00 – Występ orkiestry Wojska Polskiego
16:00 – Ratowanie rannego żołnierza z pola walki – pokaz dynamiczny Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego

Przez cały czas podziwiać można będzie śmigłowiec 1 dyw. lotniczego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, a na telebimie wyświetlana będzie bezpośrednia transmisja fragmentów szczytu NATO w Warszawie.

Nasi Partnerzy polecają