Wielka akcja CBŚP w Łodzi! Funkcjonariusze weszli do nielegalnej rozlewni alkoholu. Oto, co tam znaleźli!

i

Autor: CBŚP

Wielka akcja CBŚP w Łodzi! Funkcjonariusze weszli do nielegalnej rozlewni alkoholu. Oto, co tam znaleźli! [FOTO]

2021-05-19 8:30

Funkcjonariusze CBŚP i KAS, pod nadzorem prokuratury zlikwidowali w Łodzi nielegalną rozlewnię alkoholu. Podczas akcji zabezpieczono około 55 tysięcy litrów czystego spirytusu i 5 tysięcy litrów podrobionej wódki. Przejęto także kompletną linię do napełniania, oklejania i kapslowania butelek z alkoholem, podrobione etykiety, banderole akcyzowe i butelki z etykietami nazw znanych marek alkoholowych. Towar miał trafić na rynek polski i brytyjski. Do tymczasowego aresztu trafił podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą mężczyzna. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Nielegalna działalność była prowadzona w Łodzi na terenie hal magazynowych. - Z ustaleń śledczych wynika, że przez co najmniej kilka miesięcy były tam produkowane różnego rodzaju alkohole wysokoprocentowe, przede wszystkim podrabiano wódkę oznaczaną zastrzeżonymi znakami towarowymi bardzo znanych marek. Z zebranego materiału wynika, że działalność zorganizowanej grupy przestępczej ma charakter międzynarodowy, podrobiony alkohol był przeznaczony w większości na rynek brytyjski, ale także miał być rozprowadzany w kraju - podaje CBŚP.

Zamaskowany przestępca obrobił jubilera! Rozpoznajesz go? [FILM]

Podczas akcji zabezpieczono między innymi kompletną linię do napełniania, oklejania i kapslowania butelek z alkoholem, podrobione etykiety, banderole akcyzowe, pojemniki typu mauser o pojemnościach tysiąc litrów każdy z zawartością łącznie około 55 tysięcy litrów czystego spirytusu. Wówczas także przejęto 5 tysięcy litrów gotowego alkoholu wysokoprocentowego w postaci wódek różnych marek. Funkcjonariusze zabezpieczyli również 44 tysiące pustych butelek oznaczonych nazwą oraz znakami firmowymi światowych marek alkoholowych. Łączna wartość uszczupleń w podatku akcyzowym na szkodę Skarbu Państwa została określona na kwotę ponad 3,4 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: AKCJA CBŚP w łódzkim klubie nocnym. Wynajmowali pokoje, w pakiecie oferując SEKS [ZDJĘCIA]

Podczas działań na terenie woj. łódzkiego i wielkopolskiego funkcjonariusze zatrzymali 4 osoby. Zatrzymanych doprowadzono do Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie przedstawiono im zarzuty dotyczące m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jednej osobie zarzut kierowania tą grupą. Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Macieja R. – podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Nasi Partnerzy polecają