Wielka pasja zmieniła się w śmierć. 10-latka zginęła nadepnięta przez konia

i

Autor: shutterstock, LUKASZ SOLSKI/East News Minął rok od tragicznej śmierci 10-latki, która zginęła na terenie stajni w Starym Pudłowie nadepnięta przez konia, zdj. ilustracyjne

Ogromna tragedia

10-latka zginęła nadepnięta przez konia. Wielka pasja zmieniła się w śmierć

2023-05-14 9:18

Minął rok od tragicznej śmierci 10-latki, która zginęła na terenie stajni w Starym Pudłowie nadepnięta przez konia. Wszystko działo się 5 maja ub.r., gdy dziewczynka miała upaść, prowadząc jedno ze zwierząt, po czym inny, spłoszony koń na nią nastąpił. Poszkodowana odniosła poważne obrażania ciała, ale mimo reanimacji jej życia nie udało się uratować.

10-latka zginęła nadepnięta przez konia. Minął rok od tragedii pod Poddębicami

Prokuratura w Poddębicach zakończyła śledztwo ws. śmierci 10-latki, która zginęła nadepnięta przez konia. Do tragicznego zdarzenia doszło przeszło rok temu, 5 maja, na padoku stajni w Starym Pudłowie w powiecie poddębickim. Poszkodowana miała się najpierw przewrócić na ziemię, prowadzając swojego konia, a dopiero po chwili nastąpiło na nią inne zwierzę, które się spłoszyło. Dziewczynka była reanimowana na miejscu zdarzenia, ale jej obrażenia były zbyt poważne i doszło do zgonu. Postępowanie ws. zgonu wszczęła Prokuratura Rejonowa w Poddębicach, ale całe zdarzenie zostało ostatecznie zakwalifikowane jako nieszczęśliwy wypadek.

- Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci małoletniej w dniu 5 maja 2022 roku w miejscowości Stary Pudłów pow. poddębickiego woj. łódzkiego, w wyniku narażenia jej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, tj. o czyn z art. 155 k.k. i art. 160 § 2 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k., zostało umorzone wobec braku znamion czynu zabronionego (art. 17 § 1 pkt 2 k.p.k.) - informuje Jolanta Szkilnik, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Sieradzu.

W tej sprawie nikt nie usłyszał zarzutów.

Sonda
Czy śmierć dziecka to najgorsza rzecz, jaka może spotkać człowieka?
Bliscy pożegnali Witka, który zginął na paralotni