Wiśniowa Góra. KOMBAJN-GIGANT zatrzymany na autostradzie A1. Kierowca bez uprawnień

i

Autor: KWP Łódź Kierowca ważącego 32 tony kolosa prowadził go nie posiadając uprawnień.

Wiśniowa Góra. KOMBAJN-GIGANT zatrzymany na autostradzie A1. Kierowca bez uprawnień [ZDJĘCIA]

2020-12-13 17:44

Kombajn-gigant o masie 32 ton został zatrzymany na autostradzie A1 w Wiśniowej Górze. Co prawda, parametry pojazdu uprawniały go do poruszania się po autostradzie, ale maszyna nie była zarejestrowana, a jej kierowca nie posiadał stosownych uprawnień. 38-latek został ukarany przez policję mandatem i musiał zrezygnować z dalszej jazdy kolosem.

Patrolując autostradę A1, policjanci z KMP w Łodzi natknęli się na olbrzymi, ważący 32 tony kombajn leśny (tzw. rębak), który wjechał na MOP w Wiśniowej Górze. Tego typu pojazd służy do przemysłowego przetwarzania pni i korzeni na zrębki. Mimo gigantycznych gabarytów może poruszać się po autostradzie, ponieważ jest w stanie rozpędzić się nawet do 70 km/h. W tym przypadku okazało się jednak, że kolos nie jest zarejestrowany, dlatego powinien podróżować na lawecie. Dodatkowo za jego kierownicą siedział 38-latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania taką maszyną.

Zatrzymany szofer tłumaczył, że pracował przy wycince drzew na budowie trasy S-14 i wracał właśnie do bazy. Funkcjonariusze ukarali go mandatami w łącznej wysokości 300 złotych oraz zakazali mu dalszej jazdy kombajnem. 38-letni mieszkaniec Częstochowy w momencie spotkania przedstawicieli drogówki był trzeźwy.

Czytaj też: KOSZMARNY wypadek na S8 w Lubochni. Kierowca ZMIAŻDŻONY wraz z CAŁĄ KABINĄ. Jak do tego doszło? [ZDJĘCIA] 

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl.

Morsowanie w Łodzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany