Woonerf na Piramowicza jeszcze w tym roku [WIZUALIZACJE] Jak będzie wygladał?

2015-07-09 14:02
Woonerf na Piramowicza to jedna ze zwycięskich inwestycji budżetu obywatelskiego
Autor: Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi Woonerf na Piramowicza to jedna ze zwycięskich inwestycji budżetu obywatelskiego

Dopiero co ruszyła budowa woonerfu na Traugutta, a już planowane jest przekształcenie w podwórzec miejski kolejnej ulicy - Piramowicza. Efekty jeszcze w tym roku, zobacz plany!

Dopiero co ruszyła budowa woonerfu na Traugutta, a już planowane jest przekształcenie w podwórzec miejski kolejnej ulicy - Piramowicza. Jest to jedna ze zwycięskich inwestycji budżetu obywatelskiego. Woonerf na Piramowicza ma powstać jeszcze w tym roku, wkrótce Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi ogłosi przetarg na wybór wykonawcy. Sama budowa potrwa 2-3 miesiące. Będzie to już trzeci taki podwórzec miejski w Łodzi, po którym poruszać się mogą zarówno samochody, jak i rowerzyści oraz piesi.

Jak będzie wyglądał woonerf na Piramowicza?

Na ulicy pojawią się drzewa, a nawierzchnia wykonana będzie z czerwonych i szarych płyt granitowych. Powstaną również nowe miejsca parkingowe. Meble miejskie na przebudowanej ul. Traugutta będą takie, jak na całej ul. Piotrkowskiej i 6 Sierpnia. Przy przebudowie ulicy Piramowicza zostanie wykorzystana zabytkowa kostka klinkierowa. Tu nawierzchnia również będzie podzielona na cześć jezdną z czerwonej kostki i cześć pieszą z kostki szarej. Pojawią się także drzewa (prawdopodobnie wiśnie) i nowe meble miejskie. Na obu woonerfach znajdzie się miejsce na ogródki.

Jak Wam się podoba? Komentujcie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE