Strażnicy zostali przygotowani do pracy z dzikimi, wściekłymi, a także egzotycznymi zwierzetami

i

Autor: Straż Miejska Strażnicy zostali przygotowani do pracy z dzikimi, wściekłymi, a także egzotycznymi zwierzetami

Wściekłe psy i egzotyczne zwierzęta. Strażnicy łódzkiego Animal Patrolu gotowi na wszystko [AUDIO]

2015-06-03 12:03

Z wściekłymi psami i egzotycznymi zwierzętami zmierzą się na co dzień strażnicy miejscy z łódzkiego Animal Patrolu. Do tej pory do zwierzęcych interwencji wysyłani byli przypadkowi funkcjonariusze. Zwierzęca sekcja została specjalnie przeszkolona.

W Łodzi powstała specjalna sekcja straży miejskiej zajmująca się interwencjami zwierzęcymi. Przeszkoleni mundurowi, z pasją, zamiłowaniem i profesjonalizmem zajmą się przypadkami wściekłych, bezdomnych psów czy też egzotycznych zwierząt.

- Mamy dobranych stałych ludzi, którzy naprawdę będą to robić empatycznie. Oni rozumieją i bardzo chcą to robić, pasję mają olbrzymią - zapewnia Piotr Czyżewski, Naczelnik Oddziału Prewencji w rozmowie z reporterką Radia ESKA Nellą Krysztofowicz.

Do tej pory, do interwencji ze zwierzętami wzywani byli strażnicy miejscy z Oddziału Prewencji pełniący w danym momencie służbę. Teraz zajmie się tym ośmiu specjalnie przeszkolonych funkcjonariuszy Animal Patrolu. Strażnicy zostali przygotowani do pracy z dzikimi, wściekłymi, a także egzotycznymi zwierzętami.

- My, jako strażniczki miejskie, pracowałyśmy do tej pory trochę na innych zasadach niż teraz będziemy pracowały. Nie zajmowałyśmy się tylko ratowaniem zwierząt, ale rzeczywiście podczas służby trafiały się interwencje związane ze zwierzętami. Naprawdę było tego bardzo dużo - o potrzebie i przydatności specjalnej jednostki mówi Izabela Harańczuk z łódzkiego Animal Patrolu.

Więcej o Animal Patrolu reporterka Radia ESKA Nella Krysztofowicz:

Nasi Partnerzy polecają