Łódzcy studenci, konstruktorzy, inżynierowie i projektanci wykazali się nie lada pomysłowością i wiedzą techniczną

i

Autor: Grzegorz Mnich/Radio ESKA Łódzcy studenci, konstruktorzy, inżynierowie i projektanci wykazali się nie lada pomysłowością i wiedzą techniczną

Wynalazki łódzkich studentów robią wrażenie [WIDEO]. Co powiecie na kołyskę uruchamianą płaczem dziecka?

2016-06-07 18:48

Kołyska uruchamiana płaczem dziecka czy plecak podróżny przechowujący energię - łódzcy studenci mają pomysły! Najlepsze z nich mają szansę wejść na rynek.

Ukończone zostały pierwsze projekty stworzone w ramach Akademii Prototypowania i Fabrykacji. Łódzcy studenci, konstruktorzy, inżynierowie i projektanci wykazali się nie lada pomysłowością i wiedzą techniczną. Podczas akademii powstały takie rzeczy jak m.in. kołyska dziecięca Lu Lu Baby, która reaguje na dźwięk, a konkretnie płacz niemowlaka - jeśli dziecko płacze, kołyska zaczyna się bujać. W ruch wprawiają ją fale dźwiękowe.

Zobacz też: Wiecie, że Łódź współpracuje z Airbusem? [WIDEO] Tę maszynę zbudowali naukowcy Politechniki Łódzkiej

Na Akademii Prototypowania i Fabrykacji był dziś reporter Radia ESKA Grzegorz Mnich, ZOBACZ WIDEO:

Ciekawe wynalazki z Łodzi

Ciekawie prezentuje się także plecak tekstroniczny zawierający akumulator - dzięki temu przechowuje energię, którą w każdej chwili możemy wykorzystać na przykład do zasilenia urządzeń elektrycznych. Bardzo praktyczny wydaje się tez personalny miernik napromieniowania UV, który ostrzega nas przed nadmierną dawką słońca. Spośród prawie stu nowatorskich pomysłów do udziału w Akademii wybrano 30 propozycji, które mają największą szansę wejścia na rynek.

Więcej o praktycznym zastosowaniu wynalazków w materiale reportera Radia ESKA Grzegorza Mnicha, posłuchajcie:

Nasi Partnerzy polecają