Z wizytą na budowie stadionu Widzewa [ZDJĘCIA]. Otwarcie zapowiadane zgodnie z umową

2016-07-16 12:00

Na zachodniej trybunie stadionu Widzewa widać już pierwsze fragmenty nowej biało-czerwonej fasady. Prace idą zgodnie z terminami, otwarcie zapowiadane jest jesienią tego roku.

Budowa stadionu miejskiego na Widzewie wchodzi w decydującą fazę. Główne prace konstrukcyjne zostały ukończone, a rozpoczęły się prace przy elewacji trybuny zachodniej. Stadion ma być gotowy jesienią tego roku. - Dach jest pokryty, teraz położone zostaną płyty poliwęglanowe i montowane jest oświetlenie. W środku trwają prace wykończeniowe, zakładana jest instalacja i już widać, jak to będzie wyglądało - mówi Małgorzata Belta, dyrektor Biura ds. Inwestycji UMŁ.

Więcej o budowie stadionu Widzewa<<

Stadion Widzewa z biało-czerwoną cegłą

Elewacja nie będzie jednorodna, ponieważ oprócz jasnych płyt znajdą się także fragmenty wyłożone czerwoną cegłą. Architekt Jacek Ferdzyn, projektant obiektu, przyznał, że inspirował się m.in. stadionami brytyjskimi, gdzie ceglane elewacje sprawiają wrażenie solidności. - Trybuna główna ma cztery poziomy, a to daje pole do manewru. Będzie głębia, kontrast, a wszystko w barwach biało-czerwonych - zapowiada.

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Eli Piotrowskiej, posłuchajcie: