Niewielki park biskupa Klepacza, w którym jest Rektorat Politechniki Łódzkiej a w pobliżu Wydział Architektury oraz Hale Expo i Sportowa jest teraz oblegany. - To poletko cebulic kwitnących od marca do kwietnia jest zjawiskowe - mówią z dumą łodzianie i przyprowadzają gości z różnych zakątków kraju, by podziwiali unikatowe kwietne kobierce.

i
Park założyli fabrykanci ponad 100 lat temu
Park istnieje od 1904 roku, kiedy to na dwóch sąsiadujących ze sobą działkach powstały ogrody otaczające pałacyki należące do braci Richterów. Łodzianie wiedzą, że park ma szczególny urok właśnie w okresie wczesnej wiosny, kiedy trawniki pokrywają się łanami kwitnących na niebiesko cebulic i śnieżników. Największe kwiatowe dywany okalają rosnący w sercu parku zabytkowy dąb.

i
Rosną tu stare drzewa pamiętające czasy ziemi obiecanej
Parkowy drzewostan jest bardzo cenny. Aż 24 drzewa zostały uznane za pomniki przyrody. Wśród nich jest dąb "Fabrykant" o charakterystycznym pokroju i potężnych, rozłożystych konarach , które ze względów bezpieczeństwa muszą być podparte. Najstarsze drzewa są pod szczególną opieką. Poddano specjalistycznym zabiegom pielęgnacyjnym.

i
20 lat temu, w 1997 r. park został oświetlony. W alejkach są stylizowane latarnie, zainstalowano również oświetlenie iluminacyjne, które podkreśla urodę zabytkowych pałacyków oraz historycznych drzew.