Roosevelta Residence

i

Autor: Hocan Estate Roosevelta Residence

Zamieszkaj w kamienicy z duszą i odkryj jej piękno! Poznaj Roosevelta Residence w samym centrum Łodzi

2021-10-12 12:43

Ta inwestycja jest przez wielu perełką Łodzi. Nic dziwnego, skoro nie często na rynku pojawia się nieruchomość, która może zaoferować klientom zamieszkanie w odrestaurowanej kamienicy z 1895 roku. Roosevelta Residence to przede wszystkim niespotykana wartość estetyczna i historyczna, która stanowi o jej wyjątkowości. Roosevelta Residence to jedynie 43 apartamenty w najlepszej łódzkiej lokalizacji z gwarantowaną umową najmu!

Roosevelta Residence. Jak połączono piękną historię z teraźniejszością?

Roosevelta Residence to wyjątkowej urody kamienica z przełomu XIX i XX wieku. Frontowa elewacja budynku posiada bogatą dekorację sztukatorską i asymetryczny, ośmioosiowy układ kompozycji z bramą wjazdową w pierwszej osi od strony zachodniej oraz nieznacznie wysunięty ryzalit w części centralnej. Elewacja frontowa, od ulicy Roosevelta, posiada bogatą dekorację sztukatorską. - Nasza wyjątkowa renowacja da nowe życie kamienicy przy Roosevelta i zmieni formę architektoniczną budynku, aby zapewnić mieszkańcom maksimum komfortu zachowując jednocześnie jej historyczny charakter - wyjaśniają przedstawicie Hocan Estate.

Roosevelta Residence

i

Autor: Hocan Estate Roosevelta Residence

Jak wyjaśnia inwestor, projekt przewiduje nadbudowę kondygnacji do istniejącego budynku frontowego oraz dobudowę 5-kondygnacyjnej prawej oficyny oraz parterowej oranżerii zlokalizowanych w zachodniej części działki.

Wykonane zostaną prace konserwatorskie mające na celu podniesienie komfortu użytkowania:

 • wymiana instalacji,
 • wymiana i wzmocnienie elementów konstrukcyjnych,
 • termomodernizacja.

Walory architektoniczne budynku zostaną uwydatnione – wykonany zostanie remont elewacji wraz z odtworzeniem balkonów i zniszczonych detali architektonicznych.

Roosevelta Residence

i

Autor: Hocan Estate Roosevelta Residence
Roosevelta Residence

i

Autor: Hocan Estate

Wyjątkowa kamienica z ponadczasową architekturą!

Budynek po rozbudowie będzie miał 5 kondygnacji, w tym 4 mieszkalne. Ponad zabytkowa bryłą powstaną 2 nowoczesne kondygnacje (jedna z nich w miejsce istniejącego poddasza). W parterze budynku frontowego i oficyny prawej zlokalizowane będą także lokale usługowe. W nowej nowoczesnej oficynie także powstaną mieszkania. Na piętrach 1-3 kompleksu znajdować się będzie łącznie po 11 lokali mieszkalnych na każdej konsygnacji, a na piętrze 4 – 10 lokali.

Roosevelta Residence

i

Autor: Hocan Estate Roosevelta Residence
Roosevelta Residence

i

Autor: Hocan Estate Roosevelta Residence

Roosevelta Residence - lokalizacja, o której marzy każdy!

Roosevelta Residence to miejskie życie w najlepszym wydaniu i idealnej lokalizacji. Po pierwsze Łódź, to dynamicznie rozwijające się miasto w centrum Polski, magnes dla turystyki, biznesu, kultury i edukacji. Po drugie, pewnie nawet ważniejsze: między Piotrkowską a Sienkiewicza; dwie minuty spacerem od najsłynniejszego deptaka w Polsce, naprzeciwko Off Piotrkowskiej, czyli kultowe miejsca na kulinarno-kulturalnej mapie kraju.

Roosevelta Residence jest także bardzo atrakcyjną lokalizacją dla przedsiębiorców. Inwestycja znajduje się w pobliżu łódzkich drapaczy chmur, czyli łódzkiego Manhattanu, gdzie budowane są biurowce oraz niedalekiej odległości od nowo powstałego kompleksu, biurowo-hotelowego Hampton by Hilton Łódź City Centr. Co więcej, na „tyłach” inwestycji znajduje się centrum finansowe mBanku.

Centrum Łodzi jest magnesem dla przedsiębiorców, którzy w swoich firmach zatrudniają setki osób. Przy Piłsudskiego zlokalizowane są przecież Centrum Biznesu Łódź, wielopoziomowe centrum rozrywki i Galeria Łódzka. Wszystko to sprzyja rozwojowi prowadzonej działalności! Roosevelta Residence jest świetnie skomunikowana: blisko Dworca Łódź Fabryczna, centrum przesiadkowego przy al. Piłsudskiego, przy trasie Wschód-Zachód, w ścisłym centrum miasta.

Roosevelta Residence

i

Autor: Hocan Estate Roosevelta Residence

Roosevelta Residence w Łodzi. Dlaczego to świetna inwestycja?

Odrestaurowana i rozbudowana kamienica z 1895 roku w samym centrum Łodzi w połączeniu z obsługą najmu zapewnianą przez sprawdzonego operatora to świetna inwestycja na wielu wymiarach: dziś, to gwarantowany zysk z najmu krótko- lub długoterminowego; w przyszłości to znaczący wzrost wartości nieruchomości o unikalnych walorach estetycznych i najwyższej jakości wykończenia.

Oto kilka powodów, dla których Roosevelta Residence jest znakomitym wyborem:

 • Bezobsługowy charakter  inwestycji - umowa długoterminowa z operatorem
 • Operator z wieloletnim doświadczeniem
 • Apartamenty wykończone pod klucz
 • To widowiskowo odrestaurowany budynek w samym sercu Łodzi, zapewniający mieszkańcom najwyższą jakość życia (wysokie kondygnacje, przeszklone patio, eleganckie przestrzenie wspólne, klimatyczna wybrukowana postarzanym klinkierem ulica)
 • Jedynie 43 apartamenty w ergonomicznych rozkładach i powierzchni 25m2-46m2 i wysokości do 3,7m.
 • Bezpieczny zysk w perspektywie krótko i długoterminowej
 • Przejrzysta umowa obsługi najmu krótko- lub długoterminowego, zapewniająca wysoką stopę zwrotu z inwestycji
 • Apartament z Odrębną Księgą wieczystą 
 • Umowa Deweloperska - 8% Vat

Roosevelta Residence w Łodzi

Szczegóły na temat Roosevelta Residence na stronie: https://www.hocanestate.pl/pl/inwestycja/roosevelta-9/ lub podczas planowanych drzwi otwartych w dniach 22 października (godz. 9:00 – 19:00) oraz 23 października (godz. 10:00 – 14:00) przy ul. Tymienieckiego 5 w Łodzi.

Roosevelta Residence

i

Autor: Hocan Estate

Artykuł sponsorowany

Nasi Partnerzy polecają