Zniszczono nagrobek ofiary katastrofy smoleńskiej! Płyta pomnika została zamalowana

i

Autor: Serge Serebro, Vitebsk Popular News / Wikipedia.org / CC BY-SA 3.0 Zniszczono nagrobek ofiary katastrofy smoleńskiej! Płyta pomnika została zamalowana

Zniszczono nagrobek ofiary katastrofy smoleńskiej! Płyta pomnika została zamalowana

2021-07-11 19:45

Nieznani sprawcy zniszczyli nagrobek mecenas Joanny Agackiej-Indeckiej, ofiary katastrofy smoleńskiej. Po tragicznej śmierci została ona pochowana na Starym Cmentarzu w Łodzi. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, płytę pomnika pokryto czerwoną substancją. Przy użyciu sprayu lub farby zamalowano m.in. napisy znajdujące się na nagrobku oraz zdjęcie adwokat.

Pomnik mecenas Joanny Agackiej-Indeckiej został zniszczony. Akt wandalizmu w Łodzi

Zniszczono pomnik mecenas Joanny Agackiej-Indeckiej, ofiary katastrofy smoleńskiej. - Jestem wstrząśnięty bezmiarem głupoty i bestialstwa, jakim musiał kierować się sprawca tego haniebnego czynu! Brak mi słów, by wyrazić złość i oburzenie. Oby policja znalazła sprawcę i najsurowiej został on ukarany - napisał w niedzielę (11 lipca) na swoim profilu na Facebooku przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Marcin Gołaszewski. Dodał, że ten akt wandalizmu uderza nie tylko w pamięć śp. Joanny Agackiej-Indeckiej, ale także w całą polską adwokaturę, społeczność Łodzi i Uniwersytet Łódzki. Jak podaje Radio Łódź, które jako pierwsze poinformowało w niedzielę o tym zdarzeniu, o sprawie została powiadomiona policja. Asp. sztab. Radosław Gwis z biura prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi powiedział PAP, że informacji w tej kwestii będzie mógł udzielić dopiero w poniedziałek. - Jeśli sprawa została zgłoszona na policję, będą prowadzone czynności przez właściwą jednostkę, czyli IV Komisariat KMP w Łodzi - przekazał.

Mec. Agacka-Indecka zginęła 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Miała 46 lat. Ukończyła prawo na Uniwersytecie Łódzkim, a adwokatem była od 1996 roku. Od 2003 uczestniczyła w pracach parlamentarnych (najpierw jako ekspert, później jako przedstawiciel samorządu). W 2004 roku Krajowy Zjazd Adwokatury wybrał ją na wiceprezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, a w 2007 została prezesem NRA. Pochowano ją w części katolickiej Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w Łodzi. Jej imieniem nazwano plac przed Sądem Okręgowym i Apelacyjnym w Łodzi.

Władze Pomorza uczciły tragicznie zmarłych gdańszczan w rocznicę katastrofy smoleńskiej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany