13-letnia łodzianka mistrzynią Europy w Muay Thai!

i

Autor: mat. prasowe /UMŁ

13-letnia łodzianka mistrzynią Europy w Muay Thai!

2022-03-08 14:15

13-letnia Karolina Zalewska mistrzynią Europy w Muay Thai. Łodzianka, złoty medal w tajskim boksie, zdobyła podczas mistrzostw Europy IFMA 2022 w Stambule.

Mistrzostwa Europy IFMA 2022 w muay thai odbyły się w lutym w Stambule. Polacy zdobyli aż 10 medali - biało-czerwoni przywieźli do domu dwa złote krążki, trzy srebrne i pięć brązowych. Ze złotem wróciła m.in. łodzianka Karolina Zalewska, trenująca w łódzkiej Szkole Sztuk Walki Warrior, prowadzonej przez Roberta Karpińskiego. W finale rywalizacji dzieci starszych w kategorii wagowej do 60 kg łodzianka zmierzyła się z Turczynką Elanur Akcą. W tym starciu reprezentantka gospodarzy nie miała żadnych szans i przegrała walkę przed czasem.

PRZECZYTAJ TEŻ: Łódź. Co się stało z 12-letnią Oliwią? Trwają poszukiwania, rodzina odchodzi od zmysłów!

Ukraińska flaga nad łódzkim lotniskiem

Sukces Karoliny sprawił ogromną radość m.in. jej klubowemu trenerowi, który podkreśla, że mistrzostwo Europy to nie przypadek, tylko efekt ogromnego zaangażowania i tytanicznej pracy wykonywanej przez jego podopieczną. – To naprawdę wspaniała dziewczyna, która dodatkowo ma bardzo dobre wyniki w szkole. Codziennie wstaje o 5:00, aby przed lekcjami i innymi obowiązkami zrobić jeszcze trening biegowy. Chętnie też pomaga innym – opowiada Karpiński.

Być może już wkrótce Karolina będzie miała okazję zaprezentować swoje umiejętności na największej imprezie sportowej świata. Muaythai jest bowiem jedną z dyscyplin mających szansę znaleźć się w programie igrzysk olimpijskich.

Sonda
Interesujesz się sportem?